.

.

СП Scienceware Wilmad-LabGlass LG-9350-101 Класа На Боја Кодирани Волуметриски Pipette, 1mL, Сина

СП Scienceware Wilmad-LabGlass LG-9350-101 Класа На Боја Кодирани Волуметриски Pipette, 1mL, Сина

DEN 355.44

Од стока
Во продавницата

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Објектот Пакет Количина : 1. Објектот Пакет Тежина : 2.0 lbs.Земја На Потекло : Сад.Калибриран "да ја испорача" (ТД) во 20°C, овие borosilicate стакло, боја кодирани pipettes се фабрикувани да се исполнат барањата за точност, изглед, стакло квалитет и калибрација линија точност.Референца : Волуметриски, Класа НА ASTM E-969 *ЗАБЕЛЕШКА : LG-9350-136 не може да биде произведен за да се исполнат Класа спецификации Научниците се потпираат на експертиза и уметнички вештини на Wilmad-Lab Glass' инженери и стакло специјалисти за производство на NMR и EPR потрошен материјал и лабораториско стакло од највисок квалитет.Користи секојдневно во академијата, здравството и во хемиската индустрија, нафта и други индустриски апликации, Wilmad нуди 7000+ објекти како дел од нивната стандардна каталог, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне