.

.

6 Случаен Пат, Воздух Сандерс

6 Случаен Пат, Воздух Сандерс

DEN 804.00

Од стока
Во продавницата

6" Воздух Сандерс Кука и јамка се соочуваат со дизајн со кука и јамка функција. 6" пневматски Сандерс.сандер алатки, вграден регулатор во сандер ви овозможува да ја прилагодите брзината со која ќе работат за да ги задоволи вашите различни пескарење, полирање и шанса барања, за брзи и точни резултати.Погоден за железо, дрво, пластика, метал, гума, камен, мермер и други материјали за брусење, фино полирање.Различен тип на sandpaper може да биде инсталиран со различен тип на диск. 6" воздух сандерс кука и јамка се соочуваат со дизајн со кука и јамка функција. 6" пневматски сандерс.Сандер алатки, вграден регулатор во сандер ви овозможува да ја прилагодите брзината со која ќе работат за да ги задоволи вашите различни пескарење, полирање и шанса барања, за брзи и точни резултати.Погоден за железо, дрво, пластика, метал, гума, камен, мермер и други материјали за брусење, фино полирање.Различни видови на sandpaper може да биде инсталиран со различен тип на диск.Долго време работат без замор.Брзо пескарење брзина и голема работна ефикасност. 40 Cr Цилиндар.Ергономски дизајн за зголемување на комфорот и на практично ниво.Висока брзина на ротација. 6" кука и torus подлога (дијаметар 6 Инчи /150mm).Воздухот сандер нето тежина со 6 инчи подлога : 1020g.Должина : 150mm.Висина : 95mm.Просечната воздух потрошувачка : 8 CFM (226 L/min).Не-оптоварување ротација : 10000 вртежи во минута.Орбита дијаметар : 3/16". 1/4 NPT брз полнач. (American standard).PROSHI случаен орбитал сандер со 6 инчи подлога 1 buc. 22 mm подлога клуч 1 buc.Упатството за 1 buc.Американскиот стандард 1/4 NPT брз полнач 1 buc.Ве молиме проверете ги исклучите сите затегнување делови на алатки за да биде во добра состојба пред операцијата.Работен притисок да се 6.3 kg/cm3 (90 PSI) во работата.Ве молиме погледнете на Слика 1, за алатка за инсталација.За да инсталирате филтер и lubricator/oiler во воздух штекер.Најдобар рака стрес на алатката е од 5 Kg до 7 Kg кога операција.Ослободување на снабдување воздух при замена на sandpaper или поддршка подлога.Заштита од абење очила, око заштитник, прашина маска и ракавици при работа.Имаат кратка пауза во секој 30minutes да се избегне можна повреда поради замор.Не имаат бесплатна ротирачки со голема брзина за да се избегнат можните повреди на човечкото тело и се е можно алатка штета.Не допирајте ја ротирачки дел на алатката со вашата рака или вашето тело на операција.Започнете ја вашата пескарење работа откако ќе ги собере пескарење рамна подлога на површината врз која работите.Ве молиме погледнете на Слика 2. Стоп за вашата Работа кога се најде било нерегуларни звук или вибрации при работа и потоа да го проверка и поправка алатка.Затоа што се користи чист компримиран воздух во работата.Користете филтер за воздух во воздухот инсталација за чистење на прашина од компримиран воздух.Капка малку Масло на влезот на tool, а потоа се кандидира на алатка полека за една минута и конечно да започне вашата работа..Авто Lubricator/oiler се препорачува.Секоја нечистотија прашина во внатрешноста на моторот може да резултира во бавна ротација дури и блок работи, во ова време, обидете се да се откажат од некои масло од влезот, видете дали се реши проблемот или да се вратат на продавачот за одржување.Дали ослободување на вода надвор од воздушниот компресор и воздух црева по една операција.Одржување на алатки со внимание.Имајте алатки за чистење за подобро и безбедно перформанси, следете ги инструкциите за подмачкување.Увид алатки кабли и воздух црева периодично, ако се оштетени, да ги имаат поправени од страна на овластен техничар.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне