.

.

Rohm Phlx NPN+NPN ДИГИТАЛНИ ТРАНЗИСТОРИ (КОР, (Пакување од 3000) (UMH4NFHATN)

Rohm Phlx NPN+NPN ДИГИТАЛНИ ТРАНЗИСТОРИ (КОР, (Пакување од 3000) (UMH4NFHATN)

DEN 18860.64

Од стока
Во продавницата

Транзисторски Тип : - 2 NPN - Пред-Пристрасно (Двоен).Тековната - Собирач (Ic) (Макс) : - 100m A.Напон - Колектор Emitter Дефект (Макс) : - 50 V.Отпорник - База (R1) : - 10k Ohms.Отпорник - Emitter База (R2) : - -.Пред-Пристрасно Биполарни Транзистори (BJT) 2 NPN - Пред-Пристрасно (Двојна) 50 V 100m A 250 MHz 150m W Површината Планината UMT6 Specifications : Mfr : - Rohm Semiconductor Series : - Автомобилската, АЕК-Q101 Package : - Лента & Ролна (TR)Сече Лента (КТ) Digi-Reel Part Статус : - Active Transistor Тип : - 2 NPN - Пред-Пристрасно (Двојна)Струја - Собирач (Ic) (Макс) : - 100m AVoltage - Колектор Emitter Дефект (Макс) : - 50 VResistor - База (R1) : - 10k Ohms Resistor - Emitter База (R2) : - -DC Тековната Добивка (h FE) (Min) @ Ic, Vce : - 100 @ 1m A, 5 VVce Сатурација (Макс) @ Ib, Ic : - 300m V @ 1m A, 10m ACurrent - Колектор Исклучување (Макс) : - 500n A (ICBO)Фреквенција - Транзиција : - 250 MHz Power - Max : - 150m WMounting Тип : - Површина Mount Package / Случај : - 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 Supplier Уред Пакет : - UMT6 Base Производ Број : - UMH4 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.29.0075.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне