.

.

Таа-Ра Принцезата на Енергија Анимација Производство Молив Позадина Цртеж од Filmation 1980-тите 073

Таа-Ра Принцезата на Енергија Анимација Производство Молив Позадина Цртеж од Filmation 1980-тите 073

DEN 1439.76

Од стока
Во продавницата

SHERA ПРИНЦЕЗАТА НА ЕНЕРГИЈА Оригиналната Продукција Молив за Анимација во Позадината од Filmation, 1985-1986 Рака подготвени од страна на еден Аниматор да се направи некоја Епизода!.Вклучува Чарлс Скот Галерија ГРБ.Мерки околу 10.5" x 12.5".Таа-Ра Принцезата на Енергија има прекрасни и сложени позадини.И секој од нив почнува со многу прецизна и сложена молив цртање.Ова е ВИСТИНСКА уметност на позадини за шоуто.Овој цртеж е оригинални уметнички дела за позадина што го гледате на екранот.По ова тие се сними на боја одбор и бои, тогаш насликани во - но ова е местото каде линии доаѓаат од.Дури и подобро, Filmation беше многу добар за документирање епизоди.Ако се погледне на цртежот постои голем број по "PP" и дека бројот одговара на епизода број.Понекогаш тие се малку надвор од мешаат воздухот цел во споредба со производството цел, но сепак тоа треба да биде прилично лесно да се најде она што епизода ова е од!Мерки околу 10.5" x 12.5".Ние ќе вклучуваат Чарлс Скот Галерија ГРБ.ОДЛИЧНО ЗА СПАРУВАЊЕ СО CEL ИЛИ ПОКАЖУВАЊЕ НА СВОЈ!ПРЕВОЗОТ ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА ПРИОРИТЕТ НА ПРЕВОЗОТ И ОСИГУРУВАЊЕ!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне