.

.

Јапонски Традиционални Доброто Сет, 5 Парче Мазна Глазура Вино Очила Сет, Чуден Бран Текстура Керамички Чаши, за Студена/Топло/Shochu/Чај 21223

Јапонски Традиционални Доброто Сет, 5 Парче Мазна Глазура Вино Очила Сет, Чуден Бран Текстура Керамички Чаши,

DEN 991.68

Од стока
Во продавницата

★Ќе може да се одржи околу 190ml доброто со овој Јапонски доброто поставена, оваа единствена доброто decanter комбинирање направена со подебели и керамика, тоа е повеќе топлина-отпорни безбедно. ★Традиционалните занаети, доверба достоен : повисока од 2426 степени целзиусови топлина печени , невкусна, не исчезнат.безбедна за машина за миење садови.природна керамика, еко-пријателски, пиење доброто е исправна. ★ Хуманизирано дизајн : лесен за користење, лесен за чистење, шише тело-мило дизајн.безбедно ракување за поголема удобност, безбедна и убава. ★Облик на decanter е инспириран од класичен кинески шише вино, тоа изгледа модерно и стилски, со елегантен криви линии.дефинитивно различен од традиционалните ласери.и тоа е машина за миење садови микробранова безбедно. ★Може да послужи 30ml доброто во јасна доброто чаши со тешки база дизајн, стаклен површината е нежна и мазна, и облик е исклучителна и компактен. ★Добредојдовте во мојата продавница и да имате убав ден.Оваа јапонски доброто подарок собата е домот во природата и дефинитивно различен од традиционалните оние, како прекрасен подарок за доброто познавач.Исто така Идеален подарок избор за денот на таткото, роденден, свадба, годишнина.исто така, тоа е исто така добар избор за вашиот дом оркестарот, ако не сте доброто љубовник.Керамичка патување чај собата е со нормална големина, за традиционалната кунг фу чај поставите церемонијата, не е играчка.сите Кинески кунг фу чај групи се направени во мали димензии.оваа големина е различна од кафе да се пополни глад, кинески кунг фу чај културни е за дегустација, опуштање и ослободување од стрес.Постојат некои мали недостатоци во производството, како што се мали црни точки, мали меурчиња и така натаму, тоа е неизбежно поради отпуштање на технологија.5 парчиња на керамички доброто во собата, многу погодни за употреба дома, бар или ресторан, тоа е многу погоден за забавни пријатели и семејство за посебни прилики.исто така, може да се користи и како high-end подарок.Направени од керамички.Нејзиниот тесен врат е дизајниран за задржување на топлината.Микробранова печка и машина за миење садови безбедно.лесно да се чисти.Пакет inculded1 x доброто pot4 x доброто cps★Било какви прашања ќе се одговори во рок од 24 часа.ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне