.

.

Zunate 62mm 0.45 X Широк Агол Леќа, Ултра-Тенок, Голем Отвор Широк Агол Леќа, Широк Агол Леќа Филтер 62Mm 0.45 X за dslr фото Апарати/видео камера Леќи со 62Mm Дијаметар

Zunate 62mm 0.45 X Широк Агол Леќа, Ултра-Тенок, Голем Отвор Широк Агол Леќа, Широк Агол Леќа Филтер 62Mm 0.45

DEN 1118.40

Од стока
Во продавницата

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ОПТИЧКА ЛЕЌА објективот усвојува aspheric оптичко стакло леќа, која нема нарушување, повисока дефиниција и побогати слика содржина. 62 MM 0.45 X ШИРОК АГОЛ ЛЕЌА 62mm/2.4 во широк агол леќа, 0.45 пати зголемување, погоден за dslr фото камери и видео камера леќи.ЛЕСНО ДА се НОСАТ објективот е опремен со складирање торба, која е удобен за носење.Тоа не заземаат многу простор и може да се преземат од кога го користите.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ Во употреба на 0.45 x широк агол леќа, секоја слика, секој шут на изглед ќе биде многу јасно, екран агол на гледање се зголемува, нека го слика повеќе богата смисла на слоеви.ГОЛЕМ ПРИКАЗ широк агол леќа има кратко фокусна должина и голем агол на гледање.Тоа може да пука голем дел од сценографијата во краток снимање од далечина, па затоа е широко се користи за снимање големи сцени и пејзажи.Како да го Користите : 1. Долго длабочина на полето може да се покаже значителен опсег на јасност; нагласувајќи перспектива ефект на слика доведува до подобрување на жалба на сликата.Погоден за снимање пејзаж филмови. 2. На агол на гледање е голем, и поголем гледање спектар може да се добијат во рамките на ограничен опсег, кој е особено погоден за снимање објекти како што се згради. 3. Силно чувство на перспектива.Со широк агол леќа може да се нагласи контрастот помеѓу близу и далеку повеќе од другите леќи.Фотографиите се сликани со широк агол леќа имаат поголеми работи во близина и помали работи далеку, која произведува силна перспектива ефект на длабочина насока.Спецификација : Предмет Тип : Широк Агол Леќа Филтер Материјал : Алуминиум Легура + Оптичко Стакло Интерфејс Големина : Прибл. 62mm/2.4 Пред Порта Дијаметар : Прибл. 77mm/3.0 во Производот Зголемување : 0.45 x Применливи Леќа : Сите Леќи со Дијаметар од 62mm Интерфејс Пакет Листа : 1 x Широк Агол Леќа 1 x Леќа Торба 1 x Прирачник 1 x Прашина Крпа.

Карактеристиките

Item Type:
Wide Angle Lens Filter
Material:
Aluminum Alloy + Optical Glass
Interface Size:
Approx. 62mm/2.4in
Front Port Diameter:
Approx. 77mm/3.0in
Product Magnification:
0.45x
Applicable Lens:
All Lenses with a Diameter of 62mm Interface
Package List:
1 x Wide Angle Lens :
1 x Lens Bag :
1 x Manual  :
1 x Dust Cloth :
Вака можеби ќе ви се допадне