.

.

Ананас Grove Дизајни Извајани Архитектонски Бас Олеснување 3D Плочка Плакета Украс, Солидна Екипа Камен, Songbird Дизајн, 9.5x9.5 за Ѕид Виси или Tabletop Екранот (Бели со Клучалк?

Ананас Grove Дизајни Извајани Архитектонски Бас Олеснување 3D Плочка Плакета Украс, Солидна Екипа Камен, Songbird

DEN 746.40

Од стока
Во продавницата

Ова ситно извајани архитектонски украс е фрлен во камен материјал и внимателно рака завршено.Изберете клучалката опција за ѕид виси или метал поддршка нога опција за tabletop екранот.Користете го исклучиво во затворен простор и надвор од него.Исто така, може да биде трајно mortared во тула, камен или малтер ѕид.Архитектонски квалитет извајани плак е добро направена од одржлив нетоксичен и безбеден материјал.Солидна архитектонски плакета скулптура плочка мерки 9.5" W x 9.5" H x 1" Д и тежи 5.5 килограми.Архитектонски орнаменти и ликовни елементи се достапни исклучиво од Ананас Grove Дизајни.Дизајн елемент во овој оглас е определен од страна на денешните архитекти како орнаментика за нивната традиционална и современа архитектура проекти ширум светот.Архитектонски орнаменти дејствува како визуелен симболичка референца кои обезбедуваат архитект начин да се комуницира на темата и кон гледачот.Орнаментика, исто така, служи за да humanize зградата и им помага на луѓето формираат врска со нивните изградена средина.Во текот на историјата, од праисториски пештерските цртежи, а потоа подоцна, сурова embellishments се применува на античките структури и на крајот на развој на класичен архитектонски стилови, луѓето ги користеле репрезентативен и апстрактни орнаментика на згради како физичко речник да комуницира идеи за другите луѓе кои се соочуваат со овие изграден простори.Обично врежан во камен или ковано во метал, направена симболички слики провоцира одговорно чувства кај гледачот.Ананас Grove Дизајни продолжува оваа традиција со користење на најнова технологија и одржлив, не-токсични материјали да се создаде висок квалитет и траен архитектонски орнаменти и уметнички елементи.За над 30 години Ананас Grove Дизајни има создадено скулптури, елементи на дизајнот и архитектонски орнаменти за архитекти и дизајнери во Америка и ширум светот.Владата, војската, комерцијални, институционални и приватните клиенти имаат директно овластена уметнички дела од Ананас Grove Дизајни за значајни проекти во Азија, на Блискиот Исток, Европа и ширум сад.Сега овие уметнички дела се достапни онлајн за прв пат.Секое парче е рачно изработени, внимателно заврши и темелно прегледани за квалитет пред се испраќаат директно од Ананас Grove Дизајн студио за вас – не постои middleman.Овој архитектонски украс прави храбра изјава кога се прикажуваат во вашиот дом, градина или канцеларија.Го прави одличен подарок за секој кој сака архитектура, архитектонски уметност и орнаментика.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне