.

.

Спирс 406 Серија на ПВЦ Цевки Вклучите, На 90 Степен Лактите, Распоред 40, Бела, 3/4 Socket

Спирс 406 Серија на ПВЦ Цевки Вклучите, На 90 Степен Лактите, Распоред 40, Бела, 3/4 Socket

DEN 167.76

Од стока
Во продавницата

Лактите за поврзување на две цевки и фитинзи во агол од 90 степени.Чашката завршува за поврзување на две unthreaded цевки и фитинзи.ПВЦ за хемиски и отпорност на корозија, сила, и мала тежина.Максимална температурата на работа на 140 степени Ф Исполнува ASTM D1784 и D2466 стандарди за обезбедување на квалитет.Услуга темп. 33 Степен F -140 Degree F.Не се за употреба со компримиран воздух или гасови.Отпорен на хемиски напад од страна на повеќето киселини, alkalies, соли, габи и делување на бактериите.Не-токсични, без мирис и невкусна.Отпорни на напукнување па тоа е machinable.PSI е врз основа на вода во 73 Степен F. Распоред 40 е за приклучок фитинзи само; провира не е препорачана практика.Распоред 80 цевка може да се навој.Сликата не е потребен за внатрешна не-изложени инсталации.За надворешна инсталација, каде што цевки можат да бидат изложени на значителни сончева светлина, ние препорачуваме слика; две палта на бела или светло-обоени, вода-база, отворено латекс обезбедува додаде заштита.Не U.a. V. стабилизира.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне