.

.

Трогнат од Природата Бебе Органски Памук Henley Наметки

Трогнат од Природата Бебе Органски Памук Henley Наметки

DEN 481.20

Од стока
Во продавницата

100% Памук.Увезени.Еластична затворање.Машина За Миење.Направени со 100% органски памук (ексклузивно на декорација).Меки, нежни и удобно на бебешка кожа.Оптимален за секојдневна употреба.Сет вклучува органски памук henley наметки.Допре по Природа се органски памук henley наметки функција разиграни модели за слатки соништа.Нашите органски материјал е супер мека и нежна на бебешка кожа, изработка на спиење време пријатна и удобна.На henley конструкција со прилепува го прави за лесно и лесно off, еластична бенд на дното и етапни вратот направи облекување и пелена промени бриз.Нашите preemie наметки се погодни за preemies и новороденчињата од 6 до 9 килограми.Нашите 0-6 месец наметки кандидира малку поголем, така што тие може да ви трае до вашето бебе се врти 6 месеци стара.Нашите фустани се изработени од 100% памук, така што некои од намалената треба да се очекува.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне