.

.

Ѕвезда Проектор, ПРЕДВОДЕНА Ноќ Светлина Бел Шум Звук на Машина, 8 Soother Звуци, 10 Лесни Начини, Музички Звучници, Тајмер и Светлината Прилагодливи, Спиење Терапија за ?

Ѕвезда Проектор, ПРЕДВОДЕНА Ноќ Светлина Бел Шум Звук на Машина, 8 Soother Звуци, 10 Лесни Начини, Музички Звучници,

DEN 1031.76

Од стока
Во продавницата

【10 Осветлување Режими】Повеќе осветлување режими на комбинирана со динамичен ноќен океанот проекции на различни брзини, создавање на опуштена, романтични и шарени простор проекција атмосфера.Ѕвездена Проекторот со прилагодува осветленоста, повеќе морски бран бои и ѕвезда twinkled режими за лесно да се постигне вашиот сон подводни соба. 【Изградена-во Природни Звуци】Изградена-во 8 смирувачки звуци (Бран Seagulls Звук, Бел Шум, Летна Вечер, Rumbled Гром, гугање на приливот Звук, Заросеше Ветер, Огнот Јаглен, Природен Ветер да ги филтрираат околните одвлекување на вниманието што може да го наруши вашиот умови.На бел шум машина ќе го задржи сте далеку од гласно соседството, бучни автомобил whistled, во близина жесток куче лае и да уживате во вашиот сладок сон. 【Музика Галакси Ноќ Светлина】Оваа галаксија светлина проектор default во Bluetooth режим, само отворете го вашиот Bluetooth листата за да се поврземе со вашиот телефон.Совршена музика, звук, и многу погоден за играње lullaby или класична музика со ноќ светлина го покажува.Вграден микрофон со кои ќе се синхронизирате со некоја музичка излегува на телефонот говорник и танц светла заедно со ритам на музика (или раце clapping). 【Лесно да се Работи】океанот бранови светлина може проект за опуштање, тече маглина да им помогне на вашето дете заспијте во мирна, релаксирачки сон.Таму е исто така на спиење тајмер кој може да се постави да 1/2 часа.Со далечински управувач, можете слободно да се постави на природни звуци ви се допаѓа, музика волумен, океански бран брзина, ѕвезди twinkled режими, итн. 【Задоволство Гаранција】Ние нудиме 30 ден парите назад & 1 година гаранција, зошто да не се обидете?И ако имате било какви прашања, ве молиме ни e-mail, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа. 8 Изградена-во Relaxations Природни Звуци Можете да изберете овие хипноза музика : океански бран, бел шум, летна вечер, rumbled гром, жуборот брук, заросеше ветер, огнот јаглен, природен ветер.Звуците се конструирани да го имитираат природната средина да обезбеди повеќето релаксирачки искуство е можно со најнапредна технологија на не-looping.Ѕвезда светлина не само што донесе на леснотија до ѕидот, но, исто така, донесе леснотија на светот. "Тато, јас се плашам од темнината" започнува со една девојка молат.Нашите ноќ светлина проектор за да ги смири на девојката да се биде храбар да спијам сам.Зошто ние го сакаме она што го правиме?Ние ќе уживаат донесе среќа на децата и да им помогне да развијат своите совладувањето на стравот и независност со нашата галаксија проектор подарок, кој ќе се проширил на други делови од нивните животи, додавајќи нивното чувство на доверба и сила, како тие се соочи со своите свет, па дури и може да го стимулира нивниот интерес во науката.Спецификации Напојување : USB DC 5 V / 2000m A Операции : 4 копчиња & Remote Control Проекција Покриеност : проекција област е 15㎡ на растојание од 3м, и 30㎡ на растојание од 5m Музички Формати Поддршка : Bluetooth Конекција("SKE-SZX-X01") Пакет Листа Океански Бран Ѕвездена Проектор x 1 Далечински Контролер x 1 USB Кабел x 1 Прирачник за Корисникот x 1 Напомена : 1. Употреба точниот метод на далечинскиот управувач за да бидете сигурни дека далечинскиот управувач не е насочен на инфрацрвен сензор кој е "Remote Примање Област" на домаќинот. 2. Овој производ доаѓа со 4 часа автоматско исклучување функција која е работа за 4 часа и се исклучи автоматски.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне