.

.

300 ПАРЧИЊА Измешани Бои Лажни Нокти Сјајни Притиснете на Ноктите Балерина, Акрилик Вештачки Лажни Нокти Совети Долго Целосно Покривање Нокти за Полнење за Жените Т

300 ПАРЧИЊА Измешани Бои Лажни Нокти Сјајни Притиснете на Ноктите Балерина, Акрилик Вештачки Лажни Нокти Совети

DEN 479.76

Од стока
Во продавницата

ВКЛУЧУВАЈЌИ : ќе добиете 300 парчиња долги целосно покривање на ноктите совети,спакуван во 3 кутии 5 чиста бои внатре во секоја кутија.Мулти-големини за да наместите различни употреба она што го сакате.ДИЗАЈН : Чиста симпатична бои 15 бои за избрани можете да притиснете на исти или различни бои за нокти постојат многу различни можности за која било комбинација од 15 бои.USAGES : Овие мулти-боја долго лажни нокти се добар избор за двајцата искусни стручни лица или помине уметност учениците, широко се применуваат во ноктите салони или DIY помине уметност дома, може да биде роман претставува за вашите пријателки, им дозволуваат да се DIY убава нокти за партиите, венчавка, Денот на Вљубените,сите видови на ситуации кои треба да бидат облечени.OPETATION : Прво : датотека и чисти ноктите пред да аплицираат, изберете соодветна големина ноктите на прстите која е совршена големина ; Потоа : притиснете лажни нокти за вашите нокти за околу 5-15 секунди се додека не се вклопува цврсто; Конечно : датотека и обликот на вашите нови нокти за било која форма сакате тоа да се добие совршено помине уметност лесно!.ИЗДРЖЛИВИ : долго чиста бои лажни ноктите се направени од високо барања ABS, без мирис, тоа е нежна на ноктите и кожата, издржлив и не е лесно да се биде изгребани, се безопасни и лесно да се користи, ќе ви даде добри нокти искуство; ноктите ќе трае долго време, ако се користи правилно.Добредојдовте да контактирате со нас, без оглед на прашања што сакате да ги поставите пред или по купи.Она што "Brain Ker" притиснете на ноктите совети на страна : -Единствен шармантна дизајн.Обезбедува вашиот ноктите одличен и луксузен изглед.-Постојат 15 симпатична чиста бои за да го изберете и натпревар различни прилики како што се забави, свадби, cosplay, матурска ,датира, носија топка, ноќта на Вештерките или Божик, балерина, канцеларија, Денот на Вљубените и други фестивалот на сите видови на ситуации кои треба да бидат облечени.-10 различни големина одговара на сите нокти.Декорација или прават DIY со нашите лажни нокти чиста боја или да се меша бојата одговара на различни прилики.-300 парчиња лажни ноктите нуди 10 различни големини(спакувани во 3 кутии 5 бои во секоја кутија) одговара на повеќето прсти, тие се погодни за да се избере соодветна големина која одговара на вашите секој прст.-Бебе сини/Sky blue /Светло виолетова/Жолта/Розова/Светло сива/Роуз розова/Rose red/Бебе розова/Темно розова/Крвта црвена/Темно жолта/Сина/Црна/Бела Како да се use1.Со цел да се направи ефект повеќе физички и носат лажни ноктите подобро, поднесе страни област за точна одговара со нокти стап.2.Чистење на вашите нокти.3.Изберете соодветна големина нокти, за секој прст, ќе се применуваат лепак налепници на ноктите.4.Стави на лажни нокти и притиснете на нив, за 5 секунди.5.Датотеката и обликот на вашите нови нокти, ако е потребно.6.Спарување до шарени декорација, вашите нокти може да биде повеќе природни.Како да се remove1.Лепило Јазичиња : ставете ги вашите нокти во топла вода за 2 минути и лепило табовите може да се отстрани полесно.2.Не го отстраните нагло која може да остави некои жигот на нокти налепници на вашите нокти површината.Во тој случај,можете исто така да се исчисти остане нокти налепници со вода.3.Ноктите Лепак : Користете помине смена.Никогаш не се скрши или да се повлече замена ноктите off.Ова може да го оштети вашите природни нокти.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне