.

.

uxcell Силикони O-Ring, 10мм надворешен Дијаметар, 6mm Внатрешен Дијаметар, 2mm Ширина, VMQ Печат Прстени Запечатување Заптивка Црвена, 10PCS

uxcell Силикони O-Ring, 10мм надворешен Дијаметар, 6mm Внатрешен Дијаметар, 2mm Ширина, VMQ Печат Прстени Запечатување

DEN 1646.40

Од стока
Во продавницата

Големина-надворешен Дијаметар : 10мм / 0.39"; Внатрешен Дијаметар : 6mm / 0.24";пресек со Дијаметар : 2mm / 0.08".Температура - Силиконска O-прстени може да се користи низ широк температура се движат од -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).Цврстина - Durometer(Брегот Цврстина) од 55 за отпорност на пенетрација.Карактеристики - Силиконска O-прстени круг во крос-дел да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Апликации - Силиконска О-прстен се користи широко за механички запечатување, притисок брод, гас компресор, реакција брод, разменувач на топлина, котел, филтер, автомобили, електрични апаратот и други области.Цврстина : 50 A.Температура : -22℉ (-30℃) да 392℉ (200℃).Тие се кружни во форма, круг во крос-дел.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Забележано за нивната способност да се користи во текот на еден широк температура опсег и за одлична отпорност на озон, атмосферски, и стареењето.Стандард silicones се отпорни на вода (до 100°C), aliphatic мотор и менувач масла и животински и растителни масла и масти.Silicones, генерално, не се отпорни на горива, ароматични минерални масла, пареа (краток рок до 120°C е можно), силиконски масла и greases, киселини или бази.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне