.

.

Amerex 240, 2.5 Литри Вода Класа Оган Extinguisher

Amerex 240, 2.5 Литри Вода Класа Оган Extinguisher

DEN 3384.00

Од стока
Во продавницата

Се користи за ладење, впива и продорен ефект на 45-55 ft.прилив на ВОДА.За користење на Класа (обичните combustibles) пожари. 55 дик.испуштање време.Сите метални вентил изградба, Месинг Вентил.Вклучува Ѕид Заградата.Сите Amerex extinguishers се опремени со детални "Сопственици Прирачник" содржи вредни информации.Овој прирачник содржи информации за инсталирањето, користењето и одржувањето на extinguisher.На extinguisher nameplate (етикета) содржи конкретни информации за "КАКО ДА го КОРИСТИТЕ" особено extinguisher.Етикетата инструкции се разликува малку според тип и големина.Сите потенцијални оператори треба да бидат целосно запознаени со инструкциите на било extinguisher тие може да бидат потребни за да use Model 240 користи за ладење, впива и продорен ефект на 45-55 ft.прилив на ВОДА.55 дик.испуштање време го прави многу ефикасен за неискусни оператори за користење на Класа На пожари. (ОБИЧНИТЕ COMBUSTIBLES : дрво, хартија, текстил, ѓубре и други обичните материјали.)СОЛИДЕН • 5 Година Производителот • Зачувани Притисок Дизајн • Полиран не ' Рѓосувачки Челик Цилиндри • Сите Метални Вентил Изградба • Ексклузивни пукнатина бесплатно, задник заварени цилиндри • Температура Спектар +40°F до 120°F ЧИСТИ • не Остава остатоци прав како USER-FRIENDLY • Максимална видливост за време на празнење • Голема Јамка Нерѓосувачки Челик се Повлече Pin • Бар Кодирани и Bi-јазична Labels Модел 240 Карактеристики • ДИЗАЈН Црево & Млазницата • УЛ ОЦЕНКА 2А • КАПАЦИТЕТ 2.5 GAL • ВИСИНА (ВО.) 24.5 • ШИРИНА (ВО.) 9 • ДЛАБОЧИНА (ВО.) 7 • ОПСЕГ (ПОЧЕТНА - FT) 45-55/ • FM ОДОБРЕНИ YES • ИСПУШТАЊЕ ВРЕМЕ (СЕК.) 55 • Вклучени Ѕид Заградата Произведени и Тестирани за да ANSI/UL Стандард во Согласност со NFPA 10 Стандард ISO-9001 / ISO-14001 Certified УЛ LISTEDALL AMEREX ОГАН EXTINGUISHERS во СОГЛАСНОСТ СО ПРЕПОРАКИТЕ НА НАЦИОНАЛНАТА ОГАН за ЗАШТИТА на ЗДРУЖЕНИЕТО И СЕ ТЕСТИРАНИ И ОЦЕНЕТ од СТРАНА на ЗАСТРАХОВАТЕЛИ ЛАБОРАТОРИИ ИЛИ FM ГЛОБАЛНАТА ДА ANSI / UL СТАНДАРДИ.СИТЕ EXTINGUISHER ПЛОЧКИТЕ СО ИМИЊА СОДРЖИ ПОТРЕБНИТЕ HMIS ИНФОРМАЦИИ ДА СЕ УСОГЛАСАТ СО ЛОКАЛНИТЕ И НАЦИОНАЛНИТЕ БЗР БАРАЊАТА.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне