.

.

Вилијамс SCF42 Crowfoot Клуч Одблесокот Орев, 1-5/16-Инчни

Вилијамс SCF42 Crowfoot Клуч Одблесокот Орев, 1-5/16-Инчни

DEN 1033.68

Од стока
Во продавницата

Земја На Потекло : Кина.Број на модел : SCF42. Објектот Пакет Димензија : 3.0" L x 2.0" W x 1.0" H. Точка Пакет Тежина : 1.0 lb.Издржливи црна оксид заврши.Опис на производот Сатен Хром Финиш, 3/8" Вози crowfoot клуч, одблесокот орев, 12 Точка.Тоа му припаѓа на алатки категорија.Тоа е на траен квалитет и високо ефикасни.Од Производителот Snap-за Индустриски Бренд Ј Вилијамс 1 5/16-Инчен crowfoot клуч одблесокот орев карактеристики на сатен хром финиш.Тоа е 12 точка, има 1/2-Инчен уред, и е на стандардот фракционо мерење.Симболиката на Вилијамс бренд, на workhorse горд на ставање главата надолу, напорно работи за вас и доставување на вредни резултати на вашата работа.Ние ја признае потребата за добивање на врати на основите : важноста на работа и, во секое време, со доверба и гордост.Денес со светска класа фабрики низ сад, Вилијамс наследство на високо-квалитетни, индустриски фокусирани на алатки продолжува да дава бренд на алатки кои се подготвени да работат.SUPERTORQUE lobular отвори се овозможи поголема претворање на енергија, без deforming на fastener Sockets се дизајнирани за максимално engagement Sockets се тешки и погодни за употреба со пневматски и електрични влијание wrenches Special топлина лекување обезбедува долг живот за штекерите (подножјата).SUPERTORQUE lobular отвори за поголема вртење на власт без deforming на fastener Chrome заврши создава огледало-како и надворешноста, кои може лесно да се чисти по секоја use Chamfered завршува обезбеди лесно прилагодување на диск алатка и fastener Extruded или топла зачната од легиран челик, прецизност машински и целосно топлина третираат. • Вилијамс Turobosocket Спасување Сокети може да се користи со ratchet, прекинувач бар или Т-рачка за брзо и лесно отстранување на оштетени или заоблени ореви и завртки, без ковале е потребно да се инсталира на сокетот во текот на fastener. • Sockets контрола врз fastener затегнува како што се повеќе вртежен момент е да се примени. • Користење на сите видови на стандардни ореви и завртки, како и studs, цевки брадавиците, и corroded авто и морски сврзувачки елементи. • Може да се користи за "најдобро одговара" на метрички и фракционо сврзувачки елементи, како и со воздух или електрични влијание клуч за дополнителна брзина и претворање на енергија.Еден Pawl Ratchet Дизајн : дизајнирани за построги tolerances помеѓу pawl и опрема, со што се намалува метал замор и пропаѓање под оптоварување и не бара што повеќе работни делови, намалување на можно оштетување за време и делови за repair Enclosed Главата со 36-Заб Опрема и 10 на Ангажман : Затворен главата спречува прашина, нечистотија, и течности од внесување на главата, зачувување на внатрешната подмачкување, додека 36-заб опрема овозможува за полесно ratcheting во тесна conditions Easy Пристап Обратна Лост : за менување на работни насока брзо и лесно само со еден hand Forged, Едно Парче Ratchet со Никел/Хром Позлата : дава сила и безбедност за индустриски апликации; Никел/Хром позлата обезбедува зголемена заштита од ' рѓа и corrosion Smooth, Комфор-Дршка Рачка : дозволи во текот на целиот ден употреба, без ракавици.Вилијамс Екстензии и Додатоци функција топката и пролет приклучок за задржување. 7/32" крстот дупка & bevel на диск крајот има за олеснување на use Up 30 агол offset Socket задржување pin е TIG заварени, обезбедување на целосна ротација моќ на socket SUPERTORQUE lobular отвори за поголема вртење на власт без deforming на fastener Durable црна оксид заврши.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне