.

.

На Никне Куќа Сертифицирани Органски Не-гмо Sprouting Семе Speckled Грашок за Пука 1 LB

На Никне Куќа Сертифицирани Органски Не-гмо Sprouting Семе Speckled Грашок за Пука 1 LB

DEN 312.00

Од стока
Во продавницата

Органски Sprouting Семе – 16 унци на sprouting семе.Откако ќе започне sprouting процес, семиња се подготвени да јадат во околу 8 до 10 дена.Speckled Грашок за Пука - Содржи Сертифицирани Органски Не-ГМО Speckled Грашок за Пука семе.Богата со Хлорофил и вкус, одлично за цедењето.Расте на Вашата Сопствена Органски не-ГМО Храна – се Користи како салата topper или база, го освежат сендвич или add to пијалак.Resealable Торба – Само никне она што ви треба, на resealable торба ќе го задржи вашето семе, свежо.Sprouting – Семето може да биде germinated дома и се јаде во различни начини.Органски Sprouting Семе – 16 унци на sprouting семе.Откако ќе започне sprouting процес, семиња се подготвени да јадат во околу 8 до 10 дена Speckled Грашок за Пука - Содржи Сертифицирани Органски Не-ГМО Speckled Грашок за да Пука.Богата со Хлорофил и вкус, одлично за цедењето.Расте на Вашата Сопствена Органски не-ГМО Храна – се Користи како салата topper или база, го освежат сендвич или add to пијалак Resealable Торба – Само никне она што ви треба, на resealable торба ќе го задржи вашето семе, свежо.Sprouting – Семето може да биде germinated дома и се јаде во различни начини.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне