.

.

Shellers - 2 кг од премиум Pecan Фенси Jr Мамут Половини. НЕ ШКОЛКА, Без Конзерванси, Не-ГМО, Unpasteurized, Кошер Халал и Уверение.

Shellers - 2 кг од премиум Pecan Фенси Jr Мамут Половини. НЕ ШКОЛКА, Без Конзерванси, Не-ГМО, Unpasteurized,

DEN 1051.20

Од стока
Во продавницата

Вклучува 1 кеса со 2 кг на свежи природни pecan половини големина #12 / Фенси Jr Мамут Половини.Без Конзерванси / Кето Пријателски / Не-Гмо / 100% Природни, Кошер, Халал и USDA Уверение.Култури од Тексас, Ново Мексико и Северниот дел на Мексико.Совршен за печење!!Pecan пита, колачиња, здрава и кето на оброк или десерт, салата врвот, или повеќе!.Да се чува на ладно, суво подрачје; по отворањето, место во цврсто затворен херметички или тешки-должност пластична кеса.За да се зголеми рок на траење, ладење е препорачува. #17 - крупните : Преку 9/16" во текот 7/16". #7 - Фенси Големи Парчиња : Преку 8/16" во текот 6/16". #4 - Фенси средни парчиња : Преку 6/16" во текот 5/16". #3 - Фенси мали парчиња : Преку 4/16" во текот 3/16".Оброк - Основа "pecan прашина".Shellers сецкани pecans се 100% природни и суровини, тие фенси големи парчиња (Големина #7).Тие се одлични за создавање на кулинарски уметност, се суштински и одличен вкус состојка за милиони рецепти, од појадок, за десерт!.Овие pecans се извори од Тексас, Ново Мексико и Северниот дел на Мексико, тие НЕ-ГМО, и Кошер Халал уверение, природно без глутен и богата со антиоксиданси и други важни минерали и хранливи материи.Тие се спакувани во 2 lbs не-resealable храна одделение големите торба со цел да го издржат тешкотии на превозот и ракувањето со кои се вклучени во е-трговија, со цел да се добие овие плодови, како и ако тие се само падна од дрвото врз сте праг.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне