.

.

Американската Најдобрата Храна Премиум Квалитет Суровини Pecan Половини, 3 Lb, Најголемиот Дел Pecan (Пакет На Еден)

Американската Најдобрата Храна Премиум Квалитет Суровини Pecan Половини, 3 Lb, Најголемиот Дел Pecan (Пакет

DEN 695.76

Од стока
Во продавницата

Нашите суровини, свежи pecan дела се мамут во големина.Тие се свежи, buttery текстура и благо слатко и налудничав вкус.Уживајте во нашата pecans како здрава, вкусна закуска.Користете pecans како сладолед врвот, cookie пополнување или, се разбира, во домашна pecan пита.Премиум Квалитет , суровини, без лушпа, вкусно!.Доаѓа во 3 lb resealable кеси !.На pecan е вид на hickory роден во северниот дел на Мексико и на југот на сад во регионот на Реката Мисисипи.Дрвото се одгледува за своето семе во јужниот дел на Соединетите американски Држави, пред се во Џорџија, Ново Мексико, и Тексас, и во Мексико, кој се произведува речиси половина од светската вкупно.Семето е за јадење орев користи како ужинка и во различни рецепти, како што се пралина бонбони и pecan пита.На pecan, во различни аспекти, е вклучен во државните симболи на Алабама, Арканзас, Калифорнија, Оклахома, и Тексас.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне