.

.

Фишер ФИШЕР Снек Рерна Печено Никогаш не Пржени Мамут, Не-ГМО, Направени Со Морска Сол, Pecans, 6.65 оз

Фишер ФИШЕР Снек Рерна Печено Никогаш не Пржени Мамут, Не-ГМО, Направени Со Морска Сол, Pecans, 6.65 оз

DEN 2042.40

Од стока
Во продавницата

Содржи 6.65 унци на рерната печено мамут pecans.Само Добри Нешта.Никогаш Не Се Пржени.Ништо што да се Скрие.Без вештачки состојки или конзерванси.Не-ГМО Проектот Потврдена.Не масла додадени. 6.65 оз resealable канистер е совршен за snacking, чување и преземањето на движење. ½ Чаша мајонез. ¼ Чаша кисела павлака. 2 лажици јаболков оцет. ½ Лажичка целер семе. ¼ Лажичка сол. 4 чаши рендан зелка slaw микс. 1 чаша грубо сечкани црвено јаболко. ½ Чаша diced целер, околу 2 рачките. ½ Чаша Фишер Готвачи Природни Наздравија Парчиња Бадеми.За облекување, се комбинираат мајонез, павлака, оцет, целер семе, сол и црн пипер во мал сад; whisk додека се совпадна.Издвои.За slaw, се комбинираат во голем сад за мешање зелка, apple целер и наздравија бадеми; фрли да се комбинираат.Истурете облекување над slaw; нежно се меша додека обложена.Покритие; фрижидер најмалку 1 час, или повеќе.Да се служи, лажица во салата чаши. 2 чаши дивиот ориз (12 унци). 2 лажици маслиново масло. 1 среден кромид, ситно сецкани. 3 чаши пилешко супа. 4 чаши вода. 2 лажички unsalted путер. 1 лажичка сол. ¼ Лажичка црн пипер.Фишер ореви се полни со здрави добрина, богат вкус и потпис криза сте жедни!Ние ги користиме само со највисок квалитет ореви – разликата може да се пробаат во залак по залак по залак.. зошто е рерна печено подобро?За разлика од некои други ореви, Фишер рерна печено орев никогаш да не се пржени.Сите ние додаваме е морска сол за чист, свеж вкус.Фишер е вашиот дом за комплетен асортиман на снек ореви, орев меша, патека меша и салата toppings, како и широк спектар на печење и готвење ореви.За облекување, се комбинираат мајонез, павлака, оцет, целер семе, сол и црн пипер во мал сад; whisk додека се совпадна.Издвои.За slaw, се комбинираат во голем сад за мешање зелка, apple целер и наздравија бадеми; фрли да се комбинираат.Истурете облекување над slaw; нежно се меша додека обложена.Покритие; фрижидер најмалку 1 час, или повеќе.Да се служи, лажица во салата чаши. 1. Исплакнете ориз во голем сито под ладна вода, а потоа исцедете. 2. Топлина масло во 5-четвртиот тешки тенџере над умерена топлина до топла, но не пуши, а потоа готви кромид, мешајќи повремено, додека златна, околу 5 минути.Додадете ориз и варете, мешање, додека мирисна, околу 3 минути. 3. Промешајте во супа и вода и да ја доведе до вриење.Намалување на топлина за ниска и врие, покриени, додека ориз е тендер (зрна ќе се подели open), 1 да 1 1/4 часа.Исцедете и во сито и трансферот на сад. 4. Додека ориз е готвење, путер се топи во 10-инчен skillet над умерена топлина, а потоа готви бадеми, мешање, додека златна, околу 3 минути. 5. Додадете бадеми, сол и бибер за да ориз и нежно се промешува да се комбинираат.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне