.

.

Taidacent Безжична Пејџер Повикувајќи Систем Ресторан Гости paging (пејџер) Систем Зглоб Види Приемникот и на Повик Копче Предавателот 433Mhz (2 Зглоб Види Пејџери + 20 Повик Ко

Taidacent Безжична Пејџер Повикувајќи Систем Ресторан Гости paging (пејџер) Систем Зглоб Види Приемникот и на

DEN 669.60

Од стока
Во продавницата

Оваа paging (пејџер) систем усвојува RF безжични и учење код технологија.Тоа лесно може да го спарите до 999 канали на безжични повикувајќи предаватели.тоа е широко се користат во услужната област.Тоа вклучува копчиња за гостите да ги користат и да се види примачот за келнерите да ја користите.Кога гостин е потреба, тој или таа само се притиска на копчето во близина на него или за неа, а потоа го види да се прикаже на шалтерот број со Вибрации или Ѕвончето.Во Електронска Ресторан, Викање не е потребно за услугата, јадење средина е многу ценет, и исто така може да обезбеди услуга во време и да заштедите на трошоците за вработените плати.Ова се види приемникот се концентрира на технологијата на безжични транспорт, дигитални идентификуваат, dot matrix LCD дисплеј и микропроцесори заедно да ги реализира функциите на времето екранот и да се безжичниот јавувате.Производот се користи за отстранлив батерија со долго време на мирување и безбедно полнење коло.Модерен види дизајн го прави тоа широко се користи во ресторани, барови, кафулиња, болници, хотели и фабрики и така натаму.Секогаш можете да додадете повеќе види приемникот и се јавите на копчињата на системот како вашиот бизнис расте, ако ви треба повеќе ве молиме слободно контактирајте со нас.Види Приемник Карактеристики : RF безжична технологија Модерен види дизајн Dot matrix LCD екран До 999 канали Повик копчето податоци pin поддршка за сопствени Еден или list display mode Точни време дисплеј Вибрации/ Ѕвончето прашува Ниско-енергетски индикација Изградена-во отстранлив батерија Може да се покаже Плати, на Редот, на Повик кога повик копче за повикување Спецификација : Работен напон : DC3.7 V батерија Li-поли батеријата Работна фреквенција : 433 MHz Работат на струјата : 57m A + 10m A(ѕвончето режим), 95m A + 10m A(вибрации mode) Режим на струја : .

Карактеристиките

Working voltage:
DC3.7V rechargeable Li-poly battery
Working frequency:
433MHz
Working current:
57mA + 10mA(buzzer mode), 95mA + 10mA(vibration mode)
Standby current:
Power-off current:
180+ 5uA
Receiving sensitivity:
-108dBm
Decoding:
learning code
Transmitter quantity:
max 999pcs
Modulation:
AM
Color:
white
Size:
252 x 46 x 18mm / 9.9 x 1.8 x 0.7 inch
Weight:
56g / 2oz
Вака можеби ќе ви се допадне