.

.

YisTech Безжична Caregiver Пејџер медицинска Сестра Повик Систем со IP55 Водоотпорен Повик Копче за Почетен/Стари лица/Пациент Внимание Пејџер (Приемник + Повик Копчето+Пови

YisTech Безжична Caregiver Пејџер медицинска Сестра Повик Систем со IP55 Водоотпорен Повик Копче за Почетен/Стари

DEN 551.76

Од стока
Во продавницата

Безжична Caregiver Пејџер со 1 повик копчето+1 Приемник, идејата е и за Caregiver и Пациентот/Стари лица/Бремена жена/Деца, а истовремено се повикува за помош дома.Не треба да се развикам за да се фати на вниманието.Предавателот Повик копче е IP55 водоотпорен, погодни за Јадење/Супа Сензација.И ќе ви овозможи да се инсталира во Перење Соба.Предавател/Повик Копче е Лесно да се Носат.Тоа може да Се Стави во Џеб.Или Висат на вратот со Pendant (вклучуваат).Тоа, исто така, може да се фиксни во Кревет/Перење Соба премногу.Фиксно Велкро се вклучени.Примачот пејџер Единица има 58 уникатен Прстен на Ѕвонење за Вашиот Избор. 5 Ниво прилагодливи Волумен од 0db да 110db.Работен Опсег е 500+ Метри во отворен Простор.Лесно се Користи( Plug and Play) Приклучокот на Приемник во Електричниот Штекер.Дополнителни подарок : Ова Сребро Челик Рака Бел обезбедува јасна и гласна прстен да се сигнал за другите може да биде корисно за ноќта-застане/кафе-маса или во џеб да се користи од страна на оние на кои им е потребна посебна помош!. 100 Дена Целосна Наплата или Замена (Ако цел е над 30 дена, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил.).Не се задоволни со нашиот производ?Се врати кај нас во 100 дена и ќе добиете 100% од вашите пари назад!.Wireless Caregiver Пејџер медицинска Сестра паметни Повик систем со IP55 Водоотпорен Повик Копче за Почетен/Стари лица/Пациент внимание Пејџер (1 Приемник + 1 Копчето на Копчето + 1 Повик Бел ) се Прилагодите и да се Прошири.Секој безжичен приемник, може да работи со 50 предаватели, секој предавателот може да се спарите со 50pcs примачи и го постави на различни или исти музика.Технички Параметри : Приемникот работен напон : 110-260 VTransmitter Батерија : 12 V 23 A алкална battery Working температура : -20°C ~+50°CTransmitter водоотпорен одделение : IP55 Operation опсег : 500+ нозе (отворено)ОБЕМ : 5 Нивоа (0-110 d B),единствен mute-слободен режим, давајќи им на корисниците подобар дом experience58 Тонови на ѕвонење : спарувањето метод е едноставен.Корисниците може да се постави било какви музика како врата на ѕвонење според личните желби.Пакување Листа : Plug-in Receiverx1 Transmitterx123 A 12 V Batteryx1 (вклучени)Велкро x2 Steel Повик Бел (5.5"Hx 2.5"D)x1 User manualx1 Mini завртка driverx1.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне