.

.

Libbey Класичен Чад Goblet Пијалаци Очила, Сет од 6

Libbey Класичен Чад Goblet Пијалаци Очила, Сет од 6

DEN 527.76

Од стока
Во продавницата

Безвременски дизајн, дизајн на чисти линии, и исполнет боја се комбинираат за класичен, траен изгледа дека ќе ги импресионира вашите гости.Исконски облик одамна бестселер, ветувајќи дека ќе остане во стил за многу години и им даде на вашиот стакло колекција елегантен надградба на голема вредност.Вклучува 6, 16.25-унца чад-обоени goblet очила.Направени олово-слободни.Безбедно спакувани во превозот кутија; секогаш да се мијат пред употреба, како наредби исполнети со Libbey се испраќаат директно од производителот склад.Издржливи и машина за миење садови безбедно за брз, лесен расчистување; да помогне да се зачува вашите производи, ве молиме обратете се до Libbey веб-сајт за грижа и ракување инструкции.Големина : 6 Count (Пакување од 1) | Боја : Сет од 6 (Чад) На Libbey Класичен Чад 6-парче Goblet Стакло Поставите потсетува на classier време со богата инфузија на боја.Нивниот рамномерен тежина прави лесно да се одржи, и својот широк врвот и нежни крива поедностави refilling—така ќе може да биде домаќин со повеќето додека го држите чекор со забава!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне