.

.

100 Парчиња Пергамент Хартија, Листови 7.78x11.81Inches,Precut Не-Стап Пергамент Листови за Печење, Готвење, Бразилецот, Пржење и Испаруваат - Unbleached, Одговара за Целосна Големин

100 Парчиња Пергамент Хартија, Листови 7.78x11.81Inches,Precut Не-Стап Пергамент Листови за Печење, Готвење,

DEN 167.76

Од стока
Во продавницата

Пергамент Хартија, Листови : Вклучува 100 Компјутери unbleached пергамент хартија, листови, а секој лист мерки 7.87" x 11.81" за да ги собере внатре стандард лист тавата.Одлична за печење, готвење, бразилецот, пржење и испаруваат.Храна Безбедно и Здраво : Направен од природно дрво целулоза и целосно флуоресцентни слободни, микробранова рерна и безбедно до 480° F. Unbleached, НЕ-ТОКСИЧНИ, BPA-free.Безбедна за храна.Не-Стап : Лесно порака од вашиот stickiest рецепти без лепење на тавата.колачињата може лесно да се слајд исклучување на печење послужавник и леб нема да се држи на тоа.колаче листови за печење nonstick.Precut : Наместо прецизни мерења на локации и екстра отсечени од пергамент хартија во ролна, precut пергамент листови се многу лесен за употреба и заштеда на време.Доаѓаат со трајни пакување кутија наместо пластични кеси, што е погодно за чување и користење.Мулти-Цел за Употреба : Овие пергамент хартија, листови можат да го издржат температури од -40° F до 480° F апарати како, на пример, фурна, микробранова печка, на замрзнувачот, машина за миење на садови.Тоа доаѓа во рака и confirtable кога печење колачиња, macaroons, леб, пица, brioche, итн.Големина : 7.87*11.81 | Боја : Unbleached.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне