.

.

Парна Бања Генератор, 12350g Генератор на Пареа Машина, за Парна Бања со Температура Контролер

Парна Бања Генератор, 12350g Генератор на Пареа Машина, за Парна Бања со Температура Контролер

DEN 424.80

Од стока
Во продавницата

Тоа може да промовира релаксација на човечките мускули, олеснување на замор, и ги натера луѓето да се обновува.Исклучителна изработка, силна practicability, погоден за сауна, соби и пареа соби.Со вода недостиг заштита, start‑up вода надополнување функција за да се спречи суво согорување.На генератор на пареа е направен од високо‑квалитет 304 од не ' рѓосувачки челик, кои се издржливи и долготрајни.Прегревање заштита, со температура контролер, лесно да се прилагоди на температурата.Функција : 1. Со вода недостиг заштита, start‑up вода надополнување функција за да се спречи суво согорување.2. Прегревање заштита, со температура контролер, лесно да се прилагоди на температурата.3. На генератор на пареа е направен од високо‑квалитет 304 од не ' рѓосувачки челик, кои се издржливи и долготрајни.4. Тоа може да промовира релаксација на човечките мускули, олеснување на замор, и ги натера луѓето да се обновува.5. Исклучителна изработка, силна practicability, погоден за сауна, соби и пареа соби.Спецификација : Предмет Тип : Пареа Generator Material : 304 Од Не ' Рѓосувачки Steel Weight : Прибл. 12350g / 435.6 oz Product Големина : Прибл. 52x36.7x19.5cm / 20.5x14.4x7.7in Specification : 4.5 KWVoltage : 220-240 V/50-60 Hz Applicable Сцена : на Пареа Room Attention треба да се посвети на парна бања : 1. Постари лица, бремени жени или пациенти со срцеви заболувања, висок крвен притисок, шеќерна болест или други лоши здравствени причини не можат да го користат овој уред привремено.Освен ако тоа може да се направи под водство на лекар.2. Пушењето, остварување или пиење алкохолни пијалаци строго се забранува за време на парна бања.3. Ако се чувствувате болест, nauseous или поспан, ве молиме оставете ги на пареа соба immediately Out.4. Се грижи за вашите деца во било кое време во текот на парна бања.5. Неопходно е да се инсталира на издувните гасови фан надвор од пареа соба за да се овозможи циркулација на воздухот.Пакет Листа : 1 x Пареа Generator1 x англиски Упатство2 x Поврзете Cable1 x Завртка за Полнење (4 Pcs)1 x Додаток Bracket2 x Жолта Конектор Вентил Accessory1 x Sprayer1 x Автоматски се Исцеди Valve1 x D0-50 M Панел Температура Controller1 x Црното Дното Кутија Accessory Note : 1.Ве молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2.Набљудувачите не се калибрира истата точка ко.

Карактеристиките

Item Type:
Steam Generator
Material:
304 Stainless Steel
Weight:
Approx. 12350g / 435.6oz
Product Size:
Approx. 52x36.7x19.5cm / 20.5x14.4x7.7in
Specification:
4.5KW
Voltage:
220-240V/50-60Hz
Applicable Scene:
Steam Room
Attention should be paid to steam bath:
1. The elderly, pregnant women or patients with heart disease, high blood pressure, diabetes or other bad health reasons cannot use this device temporarily. Unless it can be done under the guidance of a doctor. :
2. Smoking, exercising or drinking alcoholic beverages are strictly prohibited during the steam bath. :
3. If you feel unwell, nauseous or sleepy, please leave the steam room immediately :
4. Take care of your children at any time during the steam bath. :
5. It is necessary to install an exhaust fan outside the steam room to allow air circulation. :
Package List:
1 x Steam Generator :
1 x English Manual :
2 x Connect Cable :
1 x Screw Kit (4Pcs) :
1 x Accessory Bracket :
2 x Yellow Connector Valve Accessory :
1 x Sprayer :
1 x Automatic Drain Valve :
1 x D0-50M Panel Temperature Controller :
1 x Black Bottom Box Accessory :
1.Please allow 0‑1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2.Monitors are not calibrated same, item co :
Вака можеби ќе ви се допадне