.

.

Safariland 6360RDS Ниво Три Задржување Должност Holster, Црвена Точка Поглед Компатибилни, STX Тактички Црна, Десната Рака, се Вклопува во: СПИ STACC СТР 4.4 Безпогрешен X300U

Safariland 6360RDS Ниво Три Задржување Должност Holster, Црвена Точка Поглед Компатибилни, STX Тактички Црна,

DEN 3468.00

Од стока
Во продавницата

6360 RDS-1582-131 Одговара : СПИ STACC СТР 4.4" Безпогрешен X300 U w/RDS.За Користење Со Црвена Точка Оптички Опремени Оружје.Ниво 3 задржување, Средината-Вози седи само над појас, се вклопува 2" појас јамка.Заштитна RDS Покрие автоматски да се ротира далеку кога цртање на оружје.Направен во САД. 6360 RDS-1582-131 Одговара : СПИ STACC СТР 4.4" Безпогрешен X300 U w/RDS.За Користење Со Црвена Точка Оптички Опремени Оружје.Средината на возење UBL места оружје зафат само над појас; одговара 2.25" појас.Заштитна RDS Покрие автоматски да се ротира далеку кога цртање на оружје.ЛАС/SLS Системи за Заклучување, Ниво 3 Задржување.На 6360 ЛАС /SLS Ниво III Задржување должност футроли се цврсти, лесни, и да се обезбеди дополнителна мерка на безбедност за време на патрола.На ALS (Автоматско Заклучување Систем) се гради врз основа на SLS (Само Систем на Заклучување) да понуди Ниво III Задржување.На SLS ротирачки худ затворање овозможува за неспокојот, едно движење се подготви, и поголема заштита против обид за оружје takeaways.Едноставно depress на аспираторот и притиснете напред за да го ослободите.На ЛАС системот автоматски ги обезбедува оружје откако holstered, и чува на тој начин се додека објави преку палецот лост.Пуштањето може да се постигне во интуитивен движење како оружје е вовлечен.Одговара : СПИ STACC СТР 4.4" X300 U.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне