.

.

(2 Парчиња) Zilla Терариум Лагер, 125G, Зелена (17.25 x 71 Инчи)

(2 Парчиња) Zilla Терариум Лагер, 125G, Зелена (17.25 x 71 Инчи)

DEN 1192.80

Од стока
Во продавницата

2 Пакет На Zilla Терариум Лагер , Зелена, 125 Галон.Ниска одржување постелнина, едноставно се тркалаат и намалување на големина како што е потребно.Безбеден, бидејќи тоа не може да се вари, како и други супстрати, добра алтернатива, особено за малолетните влекачи.Третирани со biodegradable ензим кој се намалува мириси и е лесно да се чисти со ладна вода од чешма.Абсорбента, не абразивен материјал нема да ја иритираат влекачи.Почетокот сопствениците на домашни миленичиња и finicky влекачи слично ќе љубов Терариум Лагер.Сопственикот едноставно ролни од кадифен зелени или кафеави тепих и намалување на големина како што е потребно.Влекачи може да напредува на абсорбента, не абразивни материјали кои не ќе€т иритираат чувствителната нозе.Најдобро од сите, на Лагер е третирана со biodegradable ензим кој се намалува рептил мириси.Во чистење на време, едноставно плакнење со ладна вода од чешма и повторна употреба.Идеален за стартер колекции, Терариум Лагер е гужва-бесплатен производ за воведување на нови клиенти на рептили хоби.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне