.

.

NETGEAR 8-Портен Fast Ethernet 10/100 Неменаџиран Прекинувач (FS108NA) - Desktop, и ProSAFE Ограничено Траење Заштита,Црна

NETGEAR 8-Портен Fast Ethernet 10/100 Неменаџиран Прекинувач (FS108NA) - Desktop, и ProSAFE Ограничено Траење

DEN 1098.48

Од стока
Во продавницата

Ако вашата мрежа веќе има 10 BASE-T уреди, тие ќе работат беспрекорно во повисок пропусен опсег животната средина, со секоја порта постигнување на својата полна брзина.Switch карактеристики зачувува и препраќа праќање на пакети и Автоматски Пренос пристаништа за автоматски MDI/MDI-X откривање.Не постои софтвер за инсталација или settings за да ги конфигурирате прилагодувањата.наслов { font-family : Verdana, Helvetica neue, Arial, serif; font-size : 10px; font-weight : bold; font-стил : italic; } ul.Едноставен за инсталација, без софтвер може да се инсталира.Опис На Производот .МОЛЧИ ОПЕРАЦИЈА : На fanless дизајн значи нула додаде бучава каде и нејзините наоѓа, што го прави идеален за бучава во осетливи околини.ssl-images-/images/G/01/electronics/detail-page/callout-bg.На NETGEAR FS108 Pro Safe 8-Port 10/100 Десктоп Префрлете се обезбедува вашата локална мрежа (LAN) со сигурен 10/100 Mbps авто-сензори за поврзување за осум корисници.Switch карактеристики авто преговори, со што автоматски добива на најбрз можен конекција, и Авто Uplink се грижи за MDI/MDI-X конекција.Она што е во Кутијата FS108 Десктоп Switch, ѕидни-монтирање на комплет, адаптер, брз упатство за инсталација, гаранција/поддршка информации за картичка.Повеќето модели се во согласност со IEEE802.callout { height : 100% ; background : #9 DC4 D8 url(https : //images-na. Switch има статус на Led диоди за моќ, и врската, брзина, и активност за секоја порта.ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ : Дизајнирани за да се оптимизира моќ употреба намалување на неговата вредност за да работат.На Pro Safe 8-Port 10/100 Десктоп Префрлите од Netgear е 8-port Ethernet switch дека може да работи на брзини до 200 Mbps во full-duplex режим.Приклучокот n Игра конективност лесно да се инсталира во било која мрежа, Пакет бафер големина : 96 KB.callout { text-align : center; } На NETGEAR FS108 Pro Safe 8-Port 10/100 Десктоп Switch нуди : Осум 10/100 Mbps авто-уреди со покажувач на UTP пристаништа.callout { font-family : Verdana, Helvetica, Arial, serif; маргина : 10px; width : 250; } тд.Тоа може да биде поставен на рамна површина или можете да ги користите вклучени ѕид комплет.Led диодите да ви го проверите статусот на конекциите на прв поглед.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне