.

.

Viajero 2021 4W Соларни Фонтана со 3000mAh Резервната Батерија, Последната Надградена Поправат Постоечкиот Waterlevel Switch Соларен Погон Пумпа за Вода за Птичјиот Бања Birdbaths Двор ?

Viajero 2021 4W Соларни Фонтана со 3000mAh Резервната Батерија, Последната Надградена Поправат Постоечкиот Waterlevel

DEN 719.76

Од стока
Во продавницата

【МОЌЕН ПАНЕЛИ & БАТЕРИЈАТА】:Овој сончев фонтана карактеристики моќен 4 W соларен панел и долготрајни 3000m Ah батеријата, работат заедно, тие се обезбеди континуирана моќ и да се обезбеди стабилност на пумпа во текот на денот кога е сончево или дожд надвор. 【Со врвен КВАЛИТЕТ СОЛАРНИ ПАНЕЛИ】:Ние сме опремена нашите лебди соларни птица бања фонтани со високо-квалитетни и издржливи МИЛЕНИЧЕ Ламинат Соларни панели кои се загарантирани за да не се скрши или да се деформира прекувремена работа. 【ИНТЕЛИГЕНТНИ CIRCUITRY】:за Разлика од другите видови на соларен погон пумпа, наше е дизајниран така што фонтаната ќе продолжи да работи и спреј за вода во согласност проток, па дури и ако 3-4 на соларни панели биле опфатени со остатоци. 【БЕЗБЕДЕН ДИЗАЈН】:Ние сме интелигентно дизајниран нашиот сончев фонтана пумпа значи дека тоа автоматски ќе ги исклучи ако нема вода или ако пумпа добива блокирани од страна на остатоците, така што тоа нема да лер и да ги оштети плочките на себе.Активирање метод по исклучување е прикажано на слика 6.Рестартирајте соларни фонтана по чистењето.Уживајте во вашата природна градина или двор со вашето семејство или пријатели.За разлика од другите, се должи на моќни 4 W соларен панел и 3000m Ah резервната батерија, Viajero Соларна Пумпа за Фонтана може да складираат енергија истовремено кога фонтаната е да работи во целосна сонце, така што да може ефективно да работат на облачни денови или слабо сончева светлина!.Viajero соларни фонтана доаѓа со високо ефикасни соларен панел, 100% целосна употреба на поголеми соларен панел површина за да стигнат до 4 W, дека не се користи батеријата или електрична енергија.Надградба во однос на другите фонтана дури и работи постојано и постојано на облачни денови поради екстра 3000m Ah Батеријата Копија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне