.

.

Монструм Алфа Серија 1-6x24 Првата Стартна Рамнина FFP Пушка Опсег

Монструм Алфа Серија 1-6x24 Првата Стартна Рамнина FFP Пушка Опсег

DEN 383.76

Од стока
Во продавницата

Високи перформанси тактичка пушка опсег со 1-6x за зголемување блиску до средината на далечина шут од 400+ метри.Функционално дизајнирана од првата стартна рамнина MOA reticle, со лесен-за-прочитајте кои се движат информации дека останува константна без разлика на зголемување, за побрзо спектар проценка и holdover корекција.Авион одделение алуминиумска конструкција со 30мм и запечатени, азот обвинет цевка за отпорност кон вода и магла. 6061 одделение алуминиумска конструкција со солиден МИЛИ-STD 8625 тип III тешко елоксирани надворешниот крај.Сет на пролетта натоварени флип-up леќа опфаќа за заштита на вашиот опсег леќи кога не е во употреба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне