.

.

Uniden R7 Екстремни Долга Низа Ласерски/Радар Детектор и Паметни Hardwire Комплет Сигнализирање Уред Пакет. Built-in GPS, Dual-Антени Пред & Задните w/Стрелка, Гласовни Сигнали, Црв?

Uniden R7 Екстремни Долга Низа Ласерски/Радар Детектор и Паметни Hardwire Комплет Сигнализирање Уред Пакет.

DEN 11519.76

Од стока
Во продавницата

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Uniden R7 Радар Детектор, компатибилен Uniden Smart Hardwire Комплет со mute копчето, и Автомобили Играчки Keychain.Автомобил Играчки е САД Uniden Овластен Продавач и Заверена MECP Installer (инсталација не е вклучен).HARDWIRE КОМПЛЕТ СО MUTE КОПЧЕ ви овозможува да ги чувате вашите 12-volt штекер слободни за полнење други преносни уреди, бидејќи тоа приклучоци во fuse кутија.Едноставен за инсталација, и направени за овој R7. ДВОЈНА АНТЕНА Е СО НАСОЧЕН СТРЕЛКИТЕ - овозможува R7 да се открие закани од сите 4 правци 360° заштита, со Стрели прикажување насока на закана, дури и покажува бенд & јачина на сигналот за секој.Совршен само што влегов подобро! // GPS ТЕХНОЛОГИЈА - Користење на GPS R7 може да се сети и да го исклучите заеднички лажни сигнали (како што се трговијата на мало продавница автоматски врати) заедно со вашите редовно управувано правци, па никогаш не ќе треба да ги слушаат истите лажни алармирање два пати.НЕНАДМИНАТА ОПСЕГ & ОСЕТЛИВОСТ на Индустриски Водечки Перформанси со Напредни Лажни Алармирање Филтрирање е изборот за возачите кои бараат највисоко ниво на заштита од забрзување на билети. // ЦРВЕНА СВЕТЛИНА, А камерите за БРЗИНА СИГНАЛИ - претходно вчитани Црвено Светло и камерите за Брзина локации со Бесплатен База на податоци и надградбите на Фирмверот обезбедува вашиот детектор никогаш нема да биде надвор од тој датум.ГОЛЕМА МУЛТИ-БОЈА OLED ДИСПЛЕЈ - е лесен-за-Читање и овозможува повеќе корисни информации за да се прикажува на екранот одеднаш, вклучително и до 4 сигнали истовремено.Ова ја подобрува целокупната situational свест. // ГЛАСОВНИ СИГНАЛИ - Глас предупредувања дозволи за hands-free работата и да се обезбеди јасна комуникација.Гласовните Сигнали се програмабилни да се вклопи во вашиот стил на возење, па можете да ги задржи очите на патот без одвлекување на вниманието.Автомобил Играчки (Овластен Продавач) Пакет Вклучува : Uniden R7 Радар Detector Uniden АРР-HDWKT Hardwire Kit Carrying Случај и Монтажа Equipment Car Играчки Шише Настроената Keychain, Производителот Гаранција ВОЗИ СО МИР НА УМОТ Uniden е R7 е врвот на линијата радар детектор со вграден GPS функција.Со R7, можете да ја означите географски точки каде што најчесто се судрите со радар преноси.Овие можат да бидат училиште зони, црвено светло камери, и места каде што Полицијата често го следи сообраќајот.Можете да ја означите овие точки, па на детектор ќе објави "лимитот напред" кога ќе пријде нив.Меѓу други огласи, гласот известување функција ви овозможува да знаете кога ви се приближува радар и каков тип на радар е (црвено светло, брзина, итн. ).Покажува јачината на Сигналот и Возило на Батеријата Напон НЕНАДМИНАТА ОПСЕГ И ЧУВСТВИТЕЛНОСТ Неверојатни Перформанси со Напредни Лажни Алармирање Филтрирање е изборот за возачите кои бараат највисоко ниво на заштита од забрзување на билети.DUAL АНТЕНИ СО НАСОЧЕН СТРЕЛКИТЕ Овозможува R7 да се открие закани од сите 4 правци 360° заштита, со Стрели прикажување насока на закана, дури и покажува бенд & јачина на сигналот за секој.Совршен само што влегов подобро!GPS ТЕХНОЛОГИЈА со Користење на GPS R7 може да се сети и да го исклучите заеднички лажни сигнали (како што се трговијата на мало продавница автоматски врати) заедно со вашите редовно управувано правци, па никогаш не ќе треба да ги слушаат истите лажни алармирање два пати.ЗНАМ ВАШИТЕ ЛОКАЛНИ ЗАКОНИ на Некои држави, НИ држави, како и локалните власти имаат закони со кои се регулира употребата на радар детектори.Тоа е ВАШИОТ одговорност е да истражување нив и да бидете сигурни дека сте со користење на овој производ во законски начин.Ве молиме јавете ни се на Автомобил Играчки ако имате било какви прашања.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне