.

.

Јенки - 400-0.2344 - Директно Рака Reamer, 15/64 во, High Speed Челик, Светла (Соголени)

Јенки - 400-0.2344 - Директно Рака Reamer, 15/64 во, High Speed Челик, Светла (Соголени)

DEN 1139.52

Од стока
Во продавницата

Директно-flute рака reamers притисни чипови напред во дупка што тие зголемување или финиш на саканиот.Директно-flute рака reamers притисни чипови напред во дупка што тие зголемување или се заврши до саканата големина.Тие се препорачува за reaming низ дупки и се најчесто користени стил на reamer.Секој reamer е дизајниран за употреба со една специфична големина на дупка.На reamer се одржува со допрете клуч, прилагодлив клуч, или менгеме на назад и полека се ротира за да се хранат во дупка.Овој оглас е за секој.Технички Спецификации Објект за Рака Reamer Flute Тип Исправен Мерен Систем Фракционо Инчен Reamer Големина 15/64 во Децимална Еквивалент 0.2344 Flute Должина 2 во Бројот на Флејта 6 вкупна Должина 4 во Материјално - Обработка High Speed Челик месо тело Кол. 15/64 во месо тело Тип - Обработка Директно Сечење Насока - Обработка Десната Рака Заврши - Обработка Светла (Соголени) на Спирала Насока Неутрален Примарниот Материјал Примена Челик Средно Материјал Примена Легиран Челик Примарниот Материјал Примена ISO Код P1 Средно Материјал Примена ISO Код P2 Reamer Апликација Преку Дупка Големина - Децимална 15/64 во 0.2344.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне