.

.

Yundu 8 Унца Порцелански Ramekins - Совршени за Creme Brulee, Ramekins Фурна Безбедно, Ramekins Садот за Печење, Soffle Јадење-Сет од 6, Браун Мермер

Yundu 8 Унца Порцелански Ramekins - Совршени за Creme Brulee, Ramekins Фурна Безбедно, Ramekins Садот за Печење,

DEN 549.60

Од стока
Во продавницата

Нежен и Разноврсна Ramekins Сад : Овие чинии се одржи 8 унци и се одлични за souffles, creme brulee, сладолед, и повеќе.Елегантен и Здрав : Овие souffle чинии се направени од marbled почвата калциниран на 1300 целзиусови степени и се води-слободни.Убава сад нека уживаат во готвење процес.Високиот квалитет на производите да ви бидат сигурни да уживаат во храната.Лесно е да Магацинот и Чиста : Овие ramekins чаши оџакот добро, заземаат мал простор, и се лесни за чување во кујната шкафовите.Тие, исто така, се мијат и во машина за миење садови, или можете да ги нив лесно се мијат со сапун и топла вода.Како Совршен Подарок : Овие souffle чинии се спакувани во еден убав боја на кутијата, па можете да додадете контакт на декорација за да се направи еден убав подарок за вашето семејство, пријатели и повеќе. 30-Ден Без Причина Гаранција - купувањето ги вклучува нашите 30-ден без причина се врати или замена гаранција – Yundu Дома ќе обезбеди бесплатен замена или рефундирање ако постои било каков проблем со производот.Тоа е нула ризик!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне