.

.

ClearBags 5 1/2 x 5 1/2 Куки Кеси, Polka Точка Пластична Кеса за да ги Третира, Пекарница, Подароци, Бонбони, Партија Услуги (100 Парчиња) | Себе Лепило, Resealable Пред Размавта, Матиран?

ClearBags 5 1/2 x 5 1/2 Куки Кеси, Polka Точка Пластична Кеса за да ги Третира, Пекарница, Подароци, Бонбони,

DEN 1687.20

Од стока
Во продавницата

МАЛИ ПЛАСТИЧНИ ТРЕТИРААТ ТОРБИ : Овие Матирано Размавта Печат Кеси w/ Polka Точки се забавуваат и уникатен начин да ги пакет предмети за продажба, партија услуги, подароци, и повеќе.B55 FDXL мерки 5 1/2" x 5 1/2" и е совршена за едно колаче, накит, восок се топи, шарм, notecards, покани, или налепница листови.МАТИРАНО КРАЈ : Матирано материјал обезбедува јасен "sneak ѕиркаат" во содржината.Овој стан торба е направен од 1.4 мили матирано BOPP материјал, архивски квалитет и цврсти доволно да се одржи третира без кинење или кршење.БЕЛА POLKA ТОЧКИ : површината на еден cookie торба е опфатено со мала бела polka точки за забава пакување опција.Безбедно да се користи со храна, колачи, домашно третира, бонбони, пуканки, или други мали партија услуги или подароци.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : На resealable адхезивна лента овозможува овие јасни подарок перница да биде укината за тесна одговара на содржината.Прилагодливи размавта за совршено се вклопуваат и нема потреба за пресврт врски или twine да безбедно се зацврсти овие кеси. 100 КЕСИ ЗА ИЗБОР НА УПОТРЕБА : Вклучува 100 мини третираат кеси кои се одлични за настани, големи или мали.Се користи за свадба услуги, пакување за печива, пекарница пакување, партија услуги, снек кеси, бонбони чанти, роденден партии, бебето тушеви.B55 FDXL е нашата најголема Матирано Размавта Печат Торба со Polka Точки што ние го носат како акции објект.Тоа мерки 5 1/2" x 5 1/2" и е изградена од 1,4 мили матирано BOPP материјал кој е и безбедно за храна и архивирање.Оваа матирано торба е идеална за пакување на предмети, како печива, покани, notecards, бања производи, се соочуваат со маски, и повеќе.Тие се, исто така, одлично за свадба фаворизира, партија материјали, и подарок пакување.Површината на кесата е мазна и се опфатени во претходно печатени бела polka точки.Лепило за 1 1/4" размавта е resealable и може да се здипли во текот на една тесна, прилагодена одговара.Додадете налепница или етикета за "брендиран" готовиот изглед.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне