.

.

Кол-Parmer Сито Shaker, го Прифаќа до 7 Full-Height 3 Sieves; 115V

Кол-Parmer Сито Shaker, го Прифаќа до 7 Full-Height 3 Sieves; 115V

DEN 421.20

Од стока
Во продавницата

Фреквенција : 60 чешми/мин.Моќ (hz) : 50/60. Sieves големина прифатено (od) : 3. Сито shaker.Оваа решетка Shaker можат да се сместат до седум Full-height 3"-дијаметар sieves и е идеален за мали примероци на хемикалии, минерали, лекови, powered метали, козметика, абразиви, руди, храна и други парична казна прав.Нерѓосувачки челик, 3"-дијаметар sieves, сито капак и сито тавата се продава одделно.Висока фреквенција електромагнетна Vibratory акција со 0 до 100 проценти амплитудата контрола е идеален за фини Честички separations.Внатрешно електромагнетниот-actuated допирање акција може да се користи за време на вибрации за брзо сува separations.Исто така да го користите Допрете одделно за допрете-решавање и волуменска густина тестови.Единствена стегање механизам го прави вметнување и отстранување на sieves едноставен и лесен, и го држи sieves безбедно за време на работата.Shaker, исто така, има за вклучување/исклучување на контроли за вибрации и прирачник timed-режим на префрлување.Дигитален тајмер покажува времето поставено и преостанатото време за да се овозможи сигурен, повторливи резултати.Тивко, електромагнетни Vibratory акција за мали примероци од 0 до 100 проценти амплитудата контрола за фини Честички поделба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне