.

.

Канал Производство ED2442-4 42 x 24 x 64 Четири Полица Алуминиум Dunnage Shelving Единица - 2200 lb. капацитет

Канал Производство ED2442-4 42 x 24 x 64 Четири Полица Алуминиум Dunnage Shelving Единица - 2200 lb. капацитет

DEN 1039.20

Од стока
Во продавницата

Тешки-должност, сите заварени, алуминиумска конструкција.Тубуларна дизајн на рамка. 2200 lb.капацитет. 16 1/2" проред меѓу секој полица.Произведено во сад.Димензии : 24 x 42 x 64. Одличен начин да се во согласност со санитарните здравје кодови и задржи голем, рефус храна, предмети, живи и добро организирани, овој Канал ED2442-4 четири полица тешки-должност алуминиум dunnage shelving единица е комбинација на мулти-полица подвижност на жица shelving единица со солиден трајност на традиционалните dunnage решетката да ви даде најдоброто од двата света!Тешки-должност, сите заварени, 1 1/2" екструдиран алуминиумски цевки изградба n држи до 2200 lb.и е совршен избор за општи чување и складирање области, или дури и влажни средини, како прошетка во ладилници и замрзнувачи.Долната полица е 12" надвор од теренот така што вашите производи се безбедни од течни spills, прашина и нечистотија, додека, исто така, промовира циркулацијата на воздух под да се продолжи животниот.Со 16 1/2" на место помеѓу секој тубуларна полица, ви n биде сигурен дека ќе има многу простор за големи пакети или купишта на помали пакети.Оваа решетката е предаден собраа за својата погодност.Целокупната Димензии : Ширина : 42" Длабочина : 24" Height : 64".

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне