.

.

NETGEAR WiFi Мрежа Range Extender EX7500 - Покриеност до 2300 квадратни.ft. и 45 уреди со AC2200 Три-Бенд Безжичниот Сигнал Бустер & Repeater (до 2200Mbps брзина), плус Мрежа Smart Роаминг

NETGEAR WiFi Мрежа Range Extender EX7500 - Покриеност до 2300 квадратни.ft. и 45 уреди со AC2200 Три-Бенд Безжичниот

DEN 4319.76

Од стока
Во продавницата

ПРОДОЛЖЕН БЕЗЖИЧНА ПОКРИЕНОСТ : Додава Wi Fi опсегот на покриеност до 2300 квадратни метри, и се поврзува до 45 уреди како што се лап-топ компјутери, паметни телефони, звучници, IP камери, таблети, Io T уреди, и повеќе.ЛЕСНА SMART РОАМИНГ : го Користи вашиот постоечки мрежата SSID име, па никогаш не се прекинува, како што се движат низ вашиот дом или канцеларија.AC2200 WIFI БРЗИНА : Обезбедува до 2200 Mbps перформанси со користење на три-бенд и патентиран Fast Lane3 (TM) технологија за тешки-должност 4 K HD стриминг и мулти-плеер игри.УНИВЕРЗАЛНА КОМПАТИБИЛНОСТ : Работи со било кој безжичен рутер, портал, или кабелски модем со Wi Fi.БЕЗБЕДНО и СИГУРНО : Поддржува WEP и WPA/WPA2 безжични безбедносни протоколи.ЕДНОСТАВЕН ЗА инсталација : Притиснете го WPS копчето за да се поврзете со вашиот рутер.Употреба на NETGEAR Wi Fi Аналитичар стан за оптимална локација.Nighthawk X4 S Tri band Wi Fi Range Extender со Патентиран Fast Lane3 Технологија ја зголемува вашата домашна Wi Fi е па сега можете да висока брзина на Интернет насекаде во вашиот дом.За разлика од други полнила, на Nighthawk X4 S го задржува иста Wi Fi име и лозинка веќе имате толку ќе уживаат во лесна Wi Fi како никогаш порано.Оди соба в соба додека стриминг видео или на некој видео повик без прекин или потреба да го рестартирате.Fast Lane3 технологија испорачува до 100 проценти перформанси се зголеми во споредба со типичен полнила со создавање посветена на безжичен линк до вашиот Wi Fi.Nighthawk Мрежа технологија сили на Nighthawk X4 S да се зголеми вашиот постоечки Wi Fi со високи перформанси, лесна Wi Fi при притискање на копчето.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне