.

.

USB Полнење самоодбрана Личен Аларм Keychain – Водоотпорен 130 dB Безбедност Итни Сирената со LED Светло – СОС Безбедност Сигнализација Уред Копче Синџир за Жените, Децата

USB Полнење самоодбрана Личен Аларм Keychain – Водоотпорен 130 dB Безбедност Итни Сирената со LED Светло – СОС

DEN 332.64

Од стока
Во продавницата

БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО место – светот може да биде опасно, каде загрозените може да биде нападнат.Зголеми својата безбедност, со WETEN е 130db личен аларм сирената!Тоа е една мала, но гласна и светла IP66 водоотпорен заштита на уред кој startles напаѓачите и сигнали на другите да итни ситуации.Остане безбеден и да се чувствува безбеден со WETEN!.БЕЗ ПРОБЛЕМИ НА КУПУВАЊЕ И МЕНУВАЊЕ на БАТЕРИИ - Доаѓаат со USB Тип C држачи за кабел, USB полнење самоодбрана keychain ќе се целосно наполнета 1 час (до 60 минути на континуирана аларм со фенерче, околу 1 година) во режим на чекање).Нема повеќе да се грижи за вашиот safesound аларм работи надвор од власта!.НЕ САМО за ОДБРАНА - вашиот keychain sonic свирче исто така може да функционира за да се привлече внимание во случај да треба лекарска помош или помош, што е особено важно за постарите лица кои живеат сами.ЛЕСНО ДА се РАБОТИ – Се на итна gadget, што е толку едноставен дури и вашите деца можат да го користите!За да го активирате остане безбедно аларм со трепкачко светло, брзо притиснете на СОС копчето два пати.Едно притиснување на светлината копчето сили на светлото, додека вториот притиснете предизвикувачи на режим на блицот.СОВРШЕНО ПРЕНОСНИ – Донесе безбедност каде и да одите!За разлика од пипер спреј или ножеви, WETEN е рачни сигурносен уред може да оди насекаде, дури и таму каде другите оружја не можат да.Го однесе на училиште, на аеродромот, и до банката одчленувањето.Ви треба за безбедност на уредот што работи, не оној што whimpers од по само неколку минути.Тоа е зошто секој уред доаѓа со USB батерија што сили до тоа.Од ранци да појас циклуси, кука на безбедноста keychain никаде!Можете лесно може да се движат на лични алармот да било лесно да стигнат до локацијата бидејќи тоа придава со клип!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне