.

.

1/2in x 66ft (4 Мили) Професионална Одделение Мулти-Цел Фолија Лента, Алуминиумска Фолија Лента Висока Температура Совршен за Ладно HVAC, Запечатување & Амандман Топли и Ла?

1/2in x 66ft (4 Мили) Професионална Одделение Мулти-Цел Фолија Лента, Алуминиумска Фолија Лента Висока Температура

DEN 119.76

Од стока
Во продавницата

[Мулти-цел фолија лента Вклучува] : 1 ROLL 1/2in x 66 ft (4 Мили) Професионална Одделение Мулти-цел фолија лента Вклучува. [Професионална Одделение Мулти-цел фолија лента] : Фолија лента е изработен од алуминиумска фолија и висок квалитет на лепак акрилик, Висок квалитет, висока затегнувачка цврстина алуминиумска фолија обложен со епоксидна смола со силна.Лесно е Отпорен на Влага, УВ Зраци, Пламен, Хемикалии, и Врши и во било кој тип на Времето. [Мулти-цел фолија лента] : се Користи како за внатрешна и надворешна употреба.Withstands екстремни температура од -22°F до 250°F. Противи пламен, термички проводници, влага, времето, некои хемикалии и чад пренос, корозија и rusty отпорни.Многу Лента Значи Голема Вредност. [Професионална Одделение Мулти-цел фолија лента] : се Користи за оклопна, изолациони, поправка, seaming и запечатување, Главно се користи за HVAC, лути воздух канали, фен пропустливи, отвори, фрижидери, клима уред, капи, автомобили, привремена поправка на метални површини, бакар цевки одредување, итн. [Професионална Одделение Алуминиумска Фолија Лента] : Осигурајте се дека површината е чиста, сува, без маст, масло или други загадувачи пред примена на алуминиумска лента.Тоа нема да биде crinkled и завиткан на себе, полесно работење и заштедите вашето време!. [Професионална Одделение Мулти-цел фолија лента] : 1 ROLLLength : 66 ft Width : 1/2 инчи wide Thickness : 4 Mil Tape боја : Сребро Алуминиум Foil Material : лепак акрилик, алуминиумска фолија Широко Пријава : - Запечатување топли и ладни воздушни канали - Изолациони алуминиумски канал за цевки - Алуминиумска легура заптивки - Електрични апарати - не ' Рѓосувачки челик и пластични зглобовите/зглобовите - Привремена поправка на метални површини - Авто делови - Бакарни цевки за одредување - Изолација Домашни и Комерцијални [Професионална Одделение Мулти-цел фолија лента ] : Поради оваа фолија лента е дебелината и лепило сила, тоа е времето-отпорни, високи-температура отпорни, и отпорни на влага, оставајќи што помалку да се грижите за.Висок-квалитет, висока затегнувачка цврстина алуминиумска фолија обложен со епоксидна смола со силна, ладно времето, растворувач акрилик лепило поставен на лесно да се ослободи силиконска хартија, лагер за да се зачува на лепило и да се обезбеди лесна за употреба, обезбедува подобра изолација, и има посилна лепило.Професионална фолија лента не само што не е мулти-функционален, но исто така е екстремно издржливи.Оваа лента е Отпорни на Влага, УВ Отпорни, Пламен Отпорни, Хемиски Отпорни и Временските Отпорни.Дополнително, лепило на оваа лента работи на БИЛО која површина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне