.

.

Whatman 6825-2517 Стаклени Влакна Puradisc 25 Шприц Филтер, За 0,7 Micron (Пакување од 50)

Whatman 6825-2517 Стаклени Влакна Puradisc 25 Шприц Филтер, За 0,7 Micron (Пакување од 50)

DEN 335.76

Од стока
Во продавницата

0.7 µm; пигмент-слободен полипропилен. 25мм филтер големина.GF/С стакло микрофибер филтер медиуми.Факултативна стерилни, медицински-одделение блистер пакување.Цевка-совет формат (изборен) за издавање точни во микро-шишенцето.Оваа Puradisc 25 шприц филтер ги комбинира врвен квалитет и во економијата.Филтерот е идеален за брзо, ефикасно филтрација на примероци до 100 ml јачина на звук.Тоа е произведена од пигмент-слободен полипропилен и има стандард влезот (женски луер заклучување) и штекер (машки луер) конекции (освен ако не е поинаку назначено).Опциите вклучуваат стерилна, медицински-одделение блистер пакување за критични апликации, како и посебна цевка совет штекер кој им овозможува на примерок за да биде точно се издаваат во микро-шишенцето, елиминирање на воздухот за заклучување.Филтер : GF/С Стакло Микрофибер.Задржување : 0.7 µm. 50/Пакет.Whatman # : 6825-2517.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне