.

.

Legato од Towle Sterling Silver Сирење и Колбаси Нож HHWS Сопствени Направени 7

Legato од Towle Sterling Silver Сирење и Колбаси Нож HHWS Сопствени Направени 7

DEN 1896.00

Од стока
Во продавницата

Производител : Towle, Тип : Нож.Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : Пост-1940 Година. Бренд : Towle.Модел : Legato.Legato од Towle Sterling сребро шупливи се справи со нерѓосувачки нож Сирење и Колбаси Нож, 7" сопствени направени во моделот Legato од Towle.На serrated, пирс перки карактеристики 4 овална пирсинг.Овој повеќенаменски нож се користи за сечење и порција сирење, колбас, и цитрус.Совршен за вашата charcuterie одбор.Тоа не е monogrammed и е во одлична состојба.Она што е "Сопствени Направени" парче?Сопствени направени парчиња се направени од оригиналниот парче во вашиот шаблон кои не се на друг начин достапни или тешко да се најде на пазарот, особено во однос на обрасци.Шупливи се справи со објектите се направени од оригиналниот рачка во вашиот модел со нов нерѓосувачки или silverplated се имплементира.Тогаш парче е рачно заврши со високо развиени вештини silversmith во САД.Сите прилагодено нарачки се направи-да-цел и обично брод во рок од 5-7 работни дена.Сега дека многу фунта модели се прекинува, обичај парчиња станаа главен во фунта сребро индустрија и се широко понудени од страна на мејнстрим фунта flatware дилери.Зошто не е Празен се Справи со парче означени/печат на било кој начин?Тоа е фунта?Да, шупливи се справи со е фунта и вистински се справи во својот модел, иако тоа не е обично печат.Шупливи ракување со објекти беа обично не се печат поради нивната шупливи изградба.Сите наши шупливи се справи со парчиња се темелно прегледани и тестирани пред да превозот и се гарантира фунта.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне