.

.

VR Слушалки за Телефони 3D Виртуелна Реалност Очила за Филмови & VR Игри Очила со Далечински Управувач VR Очила со Монтажни Слушалки за iPhone/ Samsung Компатибилна за iOS / Андр

VR Слушалки за Телефони 3D Виртуелна Реалност Очила за Филмови & VR Игри Очила со Далечински Управувач VR Очила

DEN 3119.52

Од стока
Во продавницата

【VR Слушалки】 Оваа VR очилата се опремени со 3 D опкружувачки звук ефект слушалки, кој се одвојува за слушалки интегрирани, и супериорен квалитет на звукот е навистина голем.Кога користите VR очила да се игра VR игри или гледање VR филмови, ќе уживате во безжични high-speed аудио стриминг. 【Одлична HD Леќи】 VR очила се aspherical HD леќи изработени од ПММА материјал се со анти-рефлективен и анти-сина светлина слој.Тоа може да се заштити нашите очи.Оптимизација на оптички дизајн, ефикасно да се елиминира скитници и ореол, поголема и појасна поле на гледање. 【Мал и лесен】едно парче дизајн елиминира проблеми на ликвидација слушалки и носи нив одделно.VR очила + dual слушалки + headband вкупната тежина 350g. 【Широк Компатибилност】 3 D VR очила Компатибилна за IOS/Андроид 4.7 да 6.6 инчи (full screen телефон 6.5 инчи) големина Андроид / IOS паметен телефон, за i Phone/ Samsung/ Sony/ Мото, итн.VR очила симулираат приватни кино, а може да се види IMAX 3 D директно додека лежи дома.Или да ја користите за да ги доживее возбудливи игри на месечината, Марс, Забранетиот Град, крајбрежје, Јура Парк и други сцени, како тобоганот, живеат КС, нишалото часовник, итн. 【Удобно Носење и Лесно да се Прилагоди】 На високо-одделение мека кожа подлога ефикасно да го спречува леќа од fogging.Голем внатрешен простор е погоден за употреба на myopia очила.Фокусна должина на објективот може да се прилагодат за да одговараат на различни видот, и видот на 600° nearsightedness на 200° farsightedness, исто така може да не носат дополнителни очила.Оваа VR слушалки има HD графика и висок квалитет на звук. 120 степени супер поглед агол, извонредно во приватниот IMAX кино, полн со изненадување.Уживајте во прекрасен визуелно доживување!Како да го користите : 1. Прво, можете да пребарувате за VR игри или VR филмови.Постојат голем број ресурси на Интернет.2. Вметнување на слушалки кабел и да се поврзете на VR очила.Поврзете Bluetooth далечинска контрола на телефонот.3. Ја отворите АПЛИКАЦИЈАТА на VR играта или VR филм на вашиот мобилен телефон, и да ја поправите на мобилен телефон во VR слушалки.Можете да ја прилагодите лизгачи на двете страни од VR слушалки за да одговара на големината на вашиот телефон.4. Отстрани заштитни филмови на објективот, се стави на VR слушалки на вашиот шеф, и прилагодување на должината на VR слушалки за на рака да се вклопи во вашата глава.5. Прилагодување на леќа knob да одговараат на видот, додека на сликата што го видов е јасно.Ве молиме имајте на ум дека по неколку минути на вредноста, очите ќе се прилагодува автоматски и ќе биде сликата појасна.Сега можете да уживате во шокантно ефекти на очите и слухот.Параметри : Погоден за мобилни телефони : 4.7-6.6 inches Compatible систем : Android 4.4 или IOS 8 или higher Product големина на : 7.48*5.11*7.48 inches Field на гледање : 120°Interpupillary растојание прилагодување : 60-72mm Headphones : Стерео слушалки, со голема верност earmuffs Headphone максимална моќност : 50m WPackage содржи : 1 * VR headset1 * Далечински controller1 * Леќа чистење cloth1 * упатството.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне