.

.

Печат Крстот Бод за Полнење за Возрасни Почетници Мачка 16X20 инчен 11CT Смета Крстот Бод Везови Колекции за Дневна Соба и Спалната соба Уметност Декорација Совршен По?

Печат Крстот Бод за Полнење за Возрасни Почетници Мачка 16X20 инчен 11CT Смета Крстот Бод Везови Колекции за

DEN 1096.80

Од стока
Во продавницата

【11 CT печатени ткаенини големина】 40 x 50 CM / 16 x 20 инчи (без рамка).Претходно класифицирани број памук конец, памучна ткаенина, 3 игли и краток опис (дополнителни 20%-30% памук конец). 【Едноставна DIY】 Нашите везени ткаенини биле претходно печатени 100% точно, не треба да се подготви мрежи.Крстот бод за полнење е полу-готовиот производ и е целосно DIY процес.Ако ова е вашиот прв пат го правиме ова, ве молиме да бидете трпеливи.Уживајте во процесот на сликата овој нов стил. 【Високо-одделение природни материјали】 Египетскиот долго-главен памук конец што се користи во крос-бод за полнење е мека, шарени и издржливи-изработка на крстот-бод свилен свиленкаста, енергична и долготрајна.На перат бои ние ги користиме се безбедни за луѓето и животните, и нема да имаат несакани ефекти на кожата. 【Идеален за DIY домот и декорација на подароци】 Крст-бод дело ќе ви донесе пријатно време и чувство на остварување во завршувањето на работата.Вашиот крст-бод уметнички дела може да се користи како домашна декорација или како единствена, значаен и незаменлив подарок за вашите најблиски. 【Поддршка на клиентите прилагодување】 Можете да ја испратите сликата до нас преку е-маил.Ако не сте задоволни со овој крст бод во собата, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас.Зошто да изберете YUZENGSMao печат крстот бод за полнење?Во споредба со традиционален вез крстот бод, YUZENGSMao11 CT печатени крстот бод е повеќе добра за почетници, бидејќи без оглед на возраста, дури и ако нема слика или врвен игла знаење, тоа може да биде лесно пораби.Бренд Име : YUZENGSMao (крст бод) Тип : Крстот бод комплет Големина : 11 КТ 40x50 cm (16x20 инчи) Ова не е за да се заврши сликата, што треба да заврши себе Пакет Содржина : Везови платно, везови конец, везови игла, упатството за прашува : 1. Пред embroidering, ве молиме осигурете се дека твоите раце се чисти.Пред шиење, на ткаенина не треба да биде во контакт со вода, во спротивно печатени дел ќе исчезне. 2. По embroidering, користете неутрален детергент решение и измијте си ги рацете по натопување во ладна или топла вода.Не заборавајте да суво чистење или стискаш тешко 3. Секој тип на линија одговара на бројот и симбол, и на броеви и симболи одговара на секоја линија се отпечатена на платно, соодветно. 4. Крстот бод дизајн треба да биде завршен со 3 насоки.Секоја нишка ние обезбедуваме е составен од 6 теми, така што треба да се подели на 6 теми во две 3 конци пред вас работа. 5. Постои голем број код на ткаенина, само изберете боја прирачник според соодветниот симбол во боја за лесно да се започне крстот бод!Топло услугата : -Со цел да се обезбеди целосна употреба на тема, ние нудиме повеќе од 25% од нишка за секоја боја на секој модел. -Поддршка големина на сликата прилагодување.Можете да ни ги испратите сликите што сакате да го персонализирате. -Ако имате било какви барања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-пошта!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне