.

.

Cunningham Шкотскиот Семејство Клан Сртот Шут Стакло, Поставени на 6 - Слободен Персоналните Гравирање

Cunningham Шкотскиот Семејство Клан Сртот Шут Стакло, Поставени на 6 - Слободен Персоналните Гравирање

DEN 1678.80

Од стока
Во продавницата

Клан Cunningham Блазон : еднорог главата избришани argent, вооружени и maned Или Клан Cunningham Мотото : во Текот вилушка преку (фраза од Клан Cunningham ученост) ***** Секоја специјалност шут стакло се врежани со Клан Cunningham Сртот и се додаваат зборовите : "Клан Cunningham" Подолу во Стариот англиски Фонт.Wernibald на Cunningham, Ayrshire е дадено земјиштето на Kilmaurs во средината на 12 Век.На Cunningham Клан беше меѓу Кралот Александар III е бранители, repelling Нордиска сили во Битката на Largs во 1263. Клан доаѓа од Повеќе зборот "clann" кој е преведен да се "деца" се користи за да се идентификуваат семејна групи давање на здравиот разум на генерациска конекција.Во Шкотска Кланот систем кој е, Шкотскиот Хералдичко и Грбови се регулирани на овој ден, од страна на Господ Лион кој управува со Шкотскиот Јавни Регистри на Оружје и Родословија. *Гравирање нема да избледи и стаклото е машина за миење садови. *Ние можеме да дизајнираме секое семејство грб, ве молиме контактирајте со нас за вашите сопствени очила! *Прашајте нè за множества и големо количество попусти! (наредби на 25 + единици) БЕСПЛАТНО ПЕРСОНАЛНИТЕ ГРАВИРАЊЕ : Ние нудиме бесплатно персоналните букви на СИТЕ наши стакло!Не постои ограничување на букви, но би ве замолиле да се разгледа она што ќе се вклопи со дизајн.Ако сакате да го персонализирате вашиот ред, само испратете порака со купувањето и ве молиме да се наведат следните : 1.) Она што би сакал изгравирани со правописот, интерпункција и капитализираност, како што би ги сакал. 2.) Каде би сакале стакло врежани; 1.Над дизајн, 2.Подолу дизајн, или 3.Од спротивната страна на дизајн. 3.) Font selection; Стар англиски, Селтик или Домот (ве молиме погледнете на сликата погоре во листата за примери) * Димензии : Висина : 2.5 "Ширина : 1.5" Волумен : 2 мл. *Free Персоналните Гравирање *Ние ќе го замени било стакло оштетени за време на превозот веднаш и бесплатно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне