.

.

Телескопски Колосек, Прилагодлив Телескопски Цилиндар Понесе Мерач со Plaid Не се лизга Рачка за Металугрија за Обработка на Дрво

Телескопски Колосек, Прилагодлив Телескопски Цилиндар Понесе Мерач со Plaid Не се лизга Рачка за Металугрија

DEN 955.20

Од стока
Во продавницата

На телескопски мерач има заклучување на уредот во опашката, кои можат да бидат построги насока на стрелките на часовникот и да се олабави спротивно од стрелките на часовникот.Површината на внатрешен дијаметар мерач е мазна, и кривини на сондата е добро.На прилагодливи внатрешен дијаметар мерач е направен од високо‑квалитет на метал, што не е лесно да ' рѓа и издржливи.На телескопски мерач мерење на опсегот е околу 3,5 во 5.9 во (90mm да 150mm), вклучувајќи ги 6‑парче опрема.Нашиот производ е дизајниран со plaid не се лизга се справи, што го прави полесно за мерење.Функција : 1. На прилагодливи внатрешен дијаметар мерач е направен од високо‑квалитет на метал, што не е лесно да ' рѓа и издржливи.2. Површината на внатрешен дијаметар мерач е мазна, и кривини на сондата е добро.3. На телескопски мерач има заклучување на уредот во опашката, кои можат да бидат построги насока на стрелките на часовникот и да се олабави counterclockwise4. Нашиот производ е дизајниран со plaid не се лизга се справи, што го прави полесно за мерење.5. На телескопски мерач мерење на опсегот е околу 3,5 во 5.9 во (90mm да 150mm), вклучувајќи ги 6‑парче опрема.Спецификации : Предмет Тип : Прилагодлив Внатрешен Дијаметар Gauge Measuring Опсег : Прибл. 90-150mm / 3.5-5.9 неточноста : 0.01 Како да го Користите : 1. Стиснете на внатрешен дијаметар владетел на цврсто и да се стави тоа во објектот за да се измери.2. Ротираат еднаш, за да се осигура дека не постои кос.3. По мерењето е точно, ги заостри заклучување на стрелките на часовникот.4. По заклучување, мерење на внатрешниот дијаметар на податоци со caliper.Пакет Листа : 1 x Еден Вид Внатрешен Дијаметар Gauge1 x Б Тип Внатрешен Дијаметар Мерач 1 x В Тип Внатрешен Дијаметар Gauge1 x D Тип на Внатрешен Дијаметар Мерач 1 x E Тип на Внатрешен Дијаметар Gauge1 x F Тип Внатрешен Дијаметар Колосек.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне