.

.

2mm Сива Абсорбента Памук Адсорпција Хемиски Памук Лист Количина 100

2mm Сива Абсорбента Памук Адсорпција Хемиски Памук Лист Количина 100

DEN 2040.00

Од стока
Во продавницата

1. Формирана еднаш, на површината се третира со dens, сива е нетранспарентно, на влакната е во ред, апсорпција површина е голем, еластичноста е мек, не е лесно да се одделат и да падне, на брзина на апсорпција е брз, а тоа е погоден за големи област врска. 2.Кога абсорбента памук е дехидрирана и deoiled и на сурфактант е додаден, и други влакна се додаваат врз основа на апсорпција, што и двете можат да се апсорбираат масло и ја апсорбираат водата. 3.Применливи место : Може да се користи за механички одржувањето, одржувањето на возилото, и масло и вода и третман на фабриката кат.Погоден за масла, вода, coolants, растворувачи, пигменти, бои и други непознати течности.Општа намена абсорбента памук е генерално сива. 4.спецификација : 19.7 инчи долго, 15.7 инчи широка, 0.08 инчи дебела, 100 листови по пакет.

Карактеристиките

19.7 inches long, 15.7 inches wide, 0.08 inches thick, 100 sheets per pack. :
Вака можеби ќе ви се допадне