.

.

Ароматерапијата Миризливи Свеќи Комплет - Етерични Масла - Стрес Олеснување Природни Соја Восок Од Свеќи - Лаванда Етерични Масла

Ароматерапијата Миризливи Свеќи Комплет - Етерични Масла - Стрес Олеснување Природни Соја Восок Од Свеќи - Лаванда

DEN 506.88

Од стока
Во продавницата

Природна Состојка : 4.0 Оз, Американски соја восок како суровина , пропорционално помеша со етерични масла .На етерични масла се додаваат е 100% природна ладна прес екстракт, undiluted, за да се зголеми задржувањето на природни растителни состојки.да се создаде светлината мирис кој не е премногу дебели и не создава мрсна вкус, додека соја восок е природна состојка, нема чад,и нема црн чад.Секоја свеќа да трае околу 25 до 30 часа.Роуз & Лаванда Свеќа : (Роуз)Романтични, Убавина Тема ,да се користи во Candlelit Вечера, Датум, Дома Бањата,Нога БАЊАТА,Опуштено Меур Бања.(Лаванда)Спиење Помош Тема, Ублажување На Стресот, Подобрување На Спиење.Lemongrass&Нане : (Lemongrass)Ублажување на Депресивните Расположение, се Приспособат на Состојба на Умот,Најдобрите Анти-депресија Производи.( Мента ) одличните својства на нане смируваат состојба на Гнев, Хистерија, и Страв, лифт духот.Тоа исто така ја подобрува главоболки, лечи настинка, и ги ублажува заостанато noses.Преносни Патување Калај : совршен придружник за службено патување.Ароматерапијата може да се ублажат замор и стрес на денот.и да направи да се чувствувате како дома.Имаат добар сон.Откако целосно се користи, овие прекрасни tins може да се користи како декоративни складирање сад.Преносни Патување Калај : совршен придружник за службено патување.Ароматерапијата може да се ублажат замор и стрес на денот.и да направи да се чувствувате како дома.Имаат добар сон.Откако целосно се користи, овие прекрасни tins може да се користи како декоративни складирање сад.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне