.

.

DoremiHome Мрачно Tablecloth 60 x 60 Инчи Памук, Лен Ткаенини Перат Табела ги Опфаќа за Бафет Маса, Партии, Свадба, Живописни Линии Шарени Дијагонални Ленти Геометриски Уметност

DoremiHome Мрачно Tablecloth 60 x 60 Инчи Памук, Лен Ткаенини Перат Табела ги Опфаќа за Бафет Маса, Партии,

DEN 412.80

Од стока
Во продавницата

ВОДООТПОРЕН - Направени од мек памук, лен ткаенини, нашите правоаголник tablecloth е водоотпорен, дамка доказ и масло доказ.Тоа не е 100% водоотпорни, но Течности лежиште до можат да бидат брзо избришани чисти со сунѓер или салфетка.УБАВА ГЛЕДА - Оваа елегантна табела корица има мазна површина, светла боја, премија ткаенина, навремено слободни и fadeless.Прекрасни уникатни табела облека се појавува чувство на модерен стил, suitalbe за која било внатрешна или надворешна оркестарот.ПОВЕЌЕ ГОЛЕМИНА : Направен со напредна технологија на печатење, нашите tablecloth опремен со трајни и живописни бои.Доаѓа со повеќе големини да се избере.Оваа 60"x 60" табела покрие ги красат вашата маса, да се даде на вашата трпезариска маса стилски изглед.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН - Заштита на вашиот маси против неочекувани гребнатини, дамки, spills, носат и солза, додека украсување на партијата и кујна.Оваа tablecloth е исто така одлична за пикник, кампување, свадба, роденден, или на друго место на фестивалот.ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ : Едноставно истурам ги во машина за перење со ладна и нежни циклус.Се исуши, ниско ниво на железо, како што е потребно.Не кајгана.Не пресврт, стискаш.Тоа ќе изгледа новиот после секое миење.Функционална Нашите стилски tablecloths се направени од високо квалитетни трајни памук, лен.Водоотпорен и истури-доказ, лесно да се заштити вашиот маси и мебел од гребнатини, дамките и сончевите зраци.Мулти-големина по желба.Нашите дамка доказ табела поклопецот е погодна за секој триаголник табела.Не само што ќе додадете на убавината на вашата маса, но, исто така, ќе направите вашиот оброк-време и забава и опуштање.Совршен за секојдневни оброци со семејството, забави, родендени или специјални празникот на отворено собири.Голема подароци за роденден, chrismas, денот на благодарноста или на друго место на фестивалот.Секој tablecloth е убаво прилагодени.Машина перат, хлор.Вашиот пакет ќе вклучуваат 1 маса крпа.Белешки ве Молиме овозможи 1-3 см разликува поради прирачник за мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме да се разбере.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне