.

.

Селски Решетки Tablecloth Памук, Лен Сива Правоаголник Табела Облека за Кујна Јадење, Забава, Празник, Божиќ, Бифе-140x300cm-Кафе Боја

Селски Решетки Tablecloth Памук, Лен Сива Правоаголник Табела Облека за Кујна Јадење, Забава, Празник, Божиќ,

DEN 2319.84

Од стока
Во продавницата

Материјал и функции : направен од средината на тежина трајни памук, лен, не се лизга, умерена дамка отпорни и машина перат.Дизајн и decors : пристоен елегантен модерен дизајн, везени едноставна шема, симпатична дополнителните tassel пом-poms раб.Целна прилики : убаво за семеен собир, трпезарија, земја кујна или кујна, дневна соба маса, ратан и градини табела.Добар избор за кујна јадење, забава, празник, божиќ, бифе.Топло Совети –ве Молиме мерење на должина и ширина на табелата пред купување на tablecloth, големината на tablecloth обично се поголеми од големина на табелата.Миење и одржување : Машина перат и рака мие, по можност рака за перење, машина за миење во мека позиција, не белење, ниска температура сушење или виси сушење.опис на производот : Производ : Tablecloth Material : cloth Color : кафе боја, светлина grayshape : rectangle Size : 60x60cm (за мали мулти-цел да се покрие крпа), 90x90cm (за мали мулти-цел да се покрие крпа), 100*160cm (за мал кафе на маса), 110x170cm (за мал кафе на маса), 110x110cm (за мал плоштад табела/тркалезна маса), 140x140cm (за мал плоштад табела) /Тркалезна маса), 140x180cm (погоден за трпезариска маса за 4-6 лица), 140x200cm (погоден за трпезариска маса за 4-6 лица), 140x220cm (на трпезариска маса за 6 до 8 лица), 140x240cm (на трпезариска маса за 6 до 8 лица), 140x260cm (на трпезариска маса за 8-10 луѓе) Лице трпезариска маса), 140x300cm (погоден за 8-10 лица трпезариска маса), 140x360cm (погоден за 12-14 лица трпезариска маса)Стил : модерна и simple Space : надворешна, комерцијални space Washing Совети▶ миење на рацете може да се најдобар начин за одржување и продолжување на животот на маса крпа, поради што е направен од памук, лен.▶ Се разбира, можете, исто така, се стави на tablecloth во торба за перење и миење со благ степен на пренос на машината за перење за да се избегне силно фрлање.▶ Собори сува на ниска топлина или да се постават рамен да се исуши.▶ Да се направи tablecloth изгледа неспокојот, можете исто така да железо едноставно.Добредојдовте да се купи, ако имате било какви прашања, можете да не контактирате на време!Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.与此原文有关的更多信息要查看其他翻译信息,您必须输入相应原文.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне