.

.

Креативни Конвертирање Остане Стави Банкет Табела Покрие Карирани Еластична Аглите Пластични Tablecover, една големина, Црна Проверете

Креативни Конвертирање Остане Стави Банкет Табела Покрие Карирани Еластична Аглите Пластични Tablecover, една

DEN 162.00

Од стока
Во продавницата

Пластична Маса се покријат во класична Црна и бела се провери.Одговара на стандард 6 метри долго банкет табела 29 x 72-инчи.Престој-стави дизајн значи дека нема повеќе да дува во Бриз или менувањето кога луѓето се движат од табелата.Elasticized сите пат, се Вклопува маси До 2. 5-Инчи дебела.Продавница Креативни Конвертирање координирање линии на солидна боја и слични расположливиот партија материјали и прибор за на маса.Нема повеќе дува во Бриз или менувањето кога луѓето се движат, оваа 29 x 72-инчен Правоаголник табела покрие со престој-стави гума за џвакање останува во место за сите ваши затворен или отворен забавна!Удобен и расположливиот пластична маса поклопецот е elasticized на целиот пат низ, па дури и на аглите за безбедна одговара.Одлично за пикник маси и банкет маси од екстра длабоки џебови одговара површини со рабови до 2. 5-Инчи дебела. 29 x 72 Големина одговара на стандард 6-нога банкет маса и вклучува 2 лепливи ленти за дополнителна стабилност.Не заборавајте да го додадете вашиот садови и партиски декор со координирани цврста или слични хартија плочи, салфети, чаши, гостин крпи, пластичен прибор за јадење, cupcake прикажува, бонбони и удар чинии, centerpieces, декоративни банери, ткиво хартија фенери, фолија и сјајот garlands, виси danglers и други украси.Креативни Конвертирање на повеќе отколку да се приспособат на сите вашата партија и настан потреби.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне