.

.

AC 110V H3Y-2 Одложување Тајмер временско Реле 0-60-тите години DPDT со База Socket

AC 110V H3Y-2 Одложување Тајмер временско Реле 0-60-тите години DPDT со База Socket

DEN 252.00

Од стока
Во продавницата

Напон : DC 12 V; Контакт Капацитет : 240 VAC 5 A;Номинална временски Опсег : 0~60 s.Работа на владата : електрична енергија задоцнување; Игли : 8. Вкупната Големина (Прибл.) : 2.1 x 1.1 x 0.7 инчи (L*W*H).Совршена работа за индустриска автоматизација на системот и механичка опрема за одлагање компонента.Пакет : 1 x временско Реле + 1 x Штекер.H3 Y-2 DC 12 V одложување тајмер временско реле + H3 Y-2 база Модел : H3 Y-2 Материјал : Метал, Алуминиум, Пластика напон : DC 12 V Дозволиво промена на напон спектар : 90%~110% на напон потрошувачка на Енергија : 0.1 W~1.1 W Контакт Капацитет : 240 VAC 5 A режим на Работа : производство на електрична одложување Игли : 8 Номинална временски Опсег : 0~60 s Средина Температура : -10℃ - +50℃ Средина Влажност : 35%~85% Реле Големина (L x W x H) : Прибл. 5.7 х 2.8 x 2,2 см / 2.2 x 1.1 x 0.9 инчен База Големина (L x W x H) : Прибл. 7 2.3 x x 3.1 cm / 2.7 x 0.9 x 1.2 инчен реле има две индикатор Led диоди; еден осветлува откако ќе добива 12 VDC моќ покажува времето на секвенца е инициран; вториот доаѓа еднаш на одбраната време има поминато и реле е енергија.Пакет се вклучени : 1 x H3 Y-2 Одложување Тајмер временско Реле 1 x Реле База.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне