.

.

Заврши Тетоважа Серпентина Машина Сет, Тетоважа Напојување Лагер Shader Двојно Тетоважа Серпентина Машина за Почетници 90‑265V(НИ Приклучок)

Заврши Тетоважа Серпентина Машина Сет, Тетоважа Напојување Лагер Shader Двојно Тетоважа Серпентина Машина за

DEN 2286.96

Од стока
Во продавницата

2 Серпентина Тетоважа Машина : Двоен серпентина машина може да се користи наизменично, погоден за тетоважа лагер и тетоважа shader, со 2 рачки и 2 клип мозок, што може да го забрза ефикасноста на работата на тетоважа уметници.Игли за еднократна употреба : Тетоважа игли се направени од не ' рѓосувачки челик, еднократна употреба, со континуирано игла и поголема пенетрација, тетоважа уметници, може да се прилагоди на фреквенција и должината на тетоважа игла.Прилагодливи 0‑18 V : Мини тетоважа напојување со моќен мотор, прилагодлив напон во 0‑18 V.Повеќе жица со добра спроводливост, погодно за тетоважа уметници работи и се движи нивното тело во тетоважа работа.Намалување на Заморот : Тетоважа серпентина машина работи брзо и со мали тело се тресат, може да продира длабоко во кожата за да се создаде прецизни тетоважи, мала тежина рек овозможи тетоважа уметници работи за долго време без замор.Заврши Тетоважа Комплет : Опремени со тетоважа поправка крем, еластичен завој, двојно главата тетоважа создателот и практика на кожата, погодна за тетоважа почетници и тетоважа уметници, заврши тетоважа машина поставена е лесно да се инсталира и расклопување.Спецификација : Предмет Тип : 2 Тетоважа Серпентина Машина за Полнење Материјал : Алуминиум, пластика, силиконски, каучук, од не ' рѓосувачки челик, не ткиво ткаенина, паста, итн Пакет Листа : 1 x 10 Обвива Злато Тетоважа Серпентина Машина 1 x 10 Обвива Сребро Тетоважа Серпентина Машина 10 x Grommet (Случаен Боја) 10 x Гумени Бендот (Случаен Боја) 10 x Црното Тетоважа O‑Прстени 4 x Хексадецимален Клуч (1.5 mm / 0.06, 2mm / 0.08 во, 2,5 mm / 0.1 во 3мм / 0.12 во) 10 x 1 RL Тетоважа Игла 10 x 3 RL Тетоважа Игла 10 x 5 RL Тетоважа Игла 10 x 7 RL Тетоважа Игла 10 x 9 RL Тетоважа Игла 20 x 3 RT Тетоважа Игла Совет 10 x 5 RT Тетоважа Игла Совет 10 x 7 RT Тетоважа Игла Совет 10 x 9 RT Тетоважа Игла Совет 1 x Сребрена Пластична Напојување 1 x Црни Тетоважа се Справи со 1 x Сребрена Тетоважа се Справи со 1 x Црни Силикони Тетоважа Клип Кабелот 1 x Црни ПВЦ Тетоважа Клип Кабелот 1 x Нерѓосувачки Челик Тетоважа Подножјето на Возилото 2 x Расположливиот Јаглероден Челик Хлапак 3 x Јаглероден Челик Серпентина Машина Shrapnel (Лагер Кратко Пред Shrapnel, Shader Долго Пред Shrapnel, Назад Shrapnel) 1 x Голема Тетоважа Еластичен Завој 1 x Мала Тетоважа Еластичен Завој 2 x Зелена Тетоважа Расположливиот Tablecloth 1 x Големи Празни Тетоважа Пракса Кожата 10 x Зелена Тетоважа Поправка Крем 20 x Медиум Тетоважа Мастило Првенство 1 x Двојно Чело Тетоважа Маркер 1 x Тетоважа Игла Совет Четка 1 x Кабелот за Напојување .

Карактеристиките

Item Type:
2 Tattoo Coil Machine Kit
Material:
Aluminium alloy, plastic, silicone, rubber, stainless steel, non woven fabric, paste, etc
Package List:
1 x 10 Wraps Gold Tattoo Coil Machine  :
1 x 10 Wraps Silver Tattoo Coil Machine    :
10 x Grommet (Random Color) :
10 x Rubber Band (Random Color) :
10 x Black Tattoo O‑Rings :
4 x Hex Wrench (1.5mm / 0.06, 2mm / 0.08in, 2.5mm / 0.1in, 3mm / 0.12in)    :
10 x 1RL Tattoo Needle :
10 x 3RL Tattoo Needle  :
10 x 5RL Tattoo Needle :
10 x 7RL Tattoo Needle :
10 x 9RL Tattoo Needle  :
20 x 3RT Tattoo Needle Tip :
10 x 5RT Tattoo Needle Tip :
10 x 7RT Tattoo Needle Tip  :
10 x 9RT Tattoo Needle Tip  :
1 x Silver Plastic Power Supply :
1 x Black Tattoo Handle  :
1 x Silver Tattoo Handle  :
1 x Black Silicone Tattoo Clip Cord  :
1 x Black PVC Tattoo Clip Cord  :
1 x Stainless Steel Tattoo Foot Pedal  :
2 x Disposable Carbon Steel Shaver  :
3 x Carbon Steel Coil Machine Shrapnel (Liner Short Front Shrapnel, Shader Long Front Shrapnel, Back Shrapnel) :
1 x Large Tattoo Elastic Bandage    :
1 x Small Tattoo Elastic Bandage  :
2 x Green Tattoo Disposable Tablecloth    :
1 x Large Blank Tattoo Practice Skin  :
10 x Green Tattoo Repair Cream      :
20 x Medium Tattoo Ink Cup    :
1 x Double Headed Tattoo Marker  :
1 x Tattoo Needle Tip Brush :
1 x Power Cord  :
Вака можеби ќе ви се допадне